Trwa ładowanie...

Kolejne starcia w Jerozolimie Wschodniej w zw. ze śmiercią uprowadzonego Palestyńczyka

W Jerozolimie Wschodniej doszło w piątek późnym wieczorem do kolejnych starć między Palestyńczykami i izraelską policją - informują izraelskie media. Zamieszki nasiliły się w piątek po pogrzebie uprowadzonego palestyńskiego nastolatka.

Share
Kolejne starcia w Jerozolimie Wschodniej w zw. ze śmiercią uprowadzonego Palestyńczyka
Źródło: PAP/EPA, fot: ABIR SULTAN
d2ucydd

Zamaskowani młodzi Palestyńczycy atakowali izraelskich policjantów kamieniami i butelkami z benzyną. Ci z kolei próbowali rozpędzić demonstrantów gazem łzawiącym.

Do starć dochodzi regularnie od środy rano, gdy Jerozolimę obiegła wiadomość o uprowadzeniu 16-letniego Palestyńczyka sprzed jego domu w dzielnicy Szuafat w Jerozolimie Wschodniej.

Palestyński nastolatek został uprowadzony we wtorek, gdy trwały pogrzeby trzech porwanych trzy tygodnie temu młodych Izraelczyków. W środę rano izraelska policja znalazła jego zwłoki w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy. Nosiły one ślady tortur.

Śmierć za śmierć?

Palestyńczycy twierdzą, że zamordowanie chłopca było odwetem ze strony izraelskich ekstremistów za śmierć izraelskich nastolatków, o których porwanie i zabicie władze Izraela oskarżyły dwóch członków Hamasu, Palestyńczyków z Hebronu na Zachodnim Brzegu Jordanu. Hamas zaprzeczył jakoby miał jakikolwiek związek z tą zbrodnią.

d2ucydd

Podziel się opinią

Share
d2ucydd
d2ucydd
Więcej tematów