Trwa ładowanie...

Kolejne SMS-y do migrantów. Media: Otrzymali je także Polacy

Rząd wysyła kolejne wiadomości SMS do migrantów, którzy zbliżają się do granicy Polski z Białorusią. Informację mają być wysyłane także na telefony polskich obywateli - donoszą media.

Share
SMS-y do migrantów na granicy z Białorusią. Media: Dostali je także Polacy
SMS-y do migrantów na granicy z Białorusią. Media: Dostali je także Polacy Źródło: East News, Twitter, fot: niebezpiecznik.pl, Jakub Kamiński
d20lj9z

Rząd wysyła kolejne wiadomości SMS do migrantów, którzy zbliżają się do granicy Polski z Białorusią - wynika z ustaleń serwisu niebezpiecznik.pl.

Kolejne SMS-y do migrantów. Mieli je otrzymać także Polacy

Jak we wpisie poinformował serwis, wiadomość SMS od polskiego rządu miała być także wysłana na telefony obywateli Polski, którzy znajdują się w pobliżu granicy.

Do wpisu dołączono też screen wiadomości SMS, która miała być wysłana na telefony osób w pobliżu granicy Polski z Białorusią. "Polska granica jest zamknięta. Władze Białorusi okłamały cię. Wracaj do Mińska! Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy" - czytamy w wiadomości.

Przemysław Czarnek pytany o Polskę w UE. Stanowcza reakcja

Na zrzucie ekranu widać też, że do treści SMS-a dołączono link, który kieruje do strony internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

d20lj9z

SMS do migrantów na granicy z Białorusią

Taką samą wiadomość migranci, zbliżający się do granicy Polski z Białorusią mieli otrzymać pod koniec września, o czym poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Jak przekazał, zakładka, do której przekierowuje link dołączony do wiadomości SMS, ma zawierać kolejny komunikat w pięciu językach: angielskim, arabskim, rosyjskim, francuskim oraz polskim.

"Granica z Polską jest pilnie strzeżona. Nielegalne przekraczanie granicy i niszczenie zabezpieczeń granicznych może sprawić, że trafisz do więzienia! Znajdujesz się przy granicy białorusko-polskiej. Nielegalne przekraczanie granicy Polski jest przestępstwem i spotka się z adekwatną reakcją polskich służb" - brzmi kolejna wiadomość wystosowana do migrantów znajdujących się w pobliżu granicy Polski z Białorusią.

Na stronie MSWiA można też znaleźć informację dla migrantów o obowiązującym w pasie przygranicznym stanie wyjątkowym.

Źródło: niebezpiecznik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20lj9z

Podziel się opinią

Share
d20lj9z
d20lj9z
Więcej tematów