Trwa ładowanie...

Kolejne ofiary mrozów - nie żyje 9 osób

Ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło w Polsce kolejnych dziewięć osób - informuje Komenda Główna Policji.

Share
Kolejne ofiary mrozów - nie żyje 9 osób
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d17wf3m

Trzy osoby zmarły z wychłodzenia w województwie śląskim, dwie osoby w województwie lubelskim, a po jednej osobie w województwach: warmińsko-mazurskim, lubuskim, małopolskim i dolnośląskim. W większości przypadków były to osoby bezdomne.

Od piątku do dzisiaj z powodu wychłodzenia zmarło łącznie 29 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, aby stale informować o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Pamiętajmy, że nasz telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie. Zwracajmy szczególną uwagę na osoby bezdomne. Pamiętajmy, aby powiadamiać odpowiednie służby, jeżeli zauważymy, że osoby bezdomne przebywają w pustostanach, piwnicach czy na klatkach schodowych.

d17wf3m

Jak co roku, policjanci oraz strażnicy miejscy sprawdzają szczególnie dokładnie miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Funkcjonariusze za każdym razem informują osoby bezdomne o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek. W tym okresie miejmy na uwadze także osoby starsze i samotne. Jeśli wiemy, że potrzebują one pomocy zawsze o takiej sytuacji możemy zawiadomić ośrodek pomocy społecznej.

d17wf3m

Podziel się opinią

Share
d17wf3m
d17wf3m
Więcej tematów