Trwa ładowanie...

Kolejne niewybuchy w Dzierżoniowie. Mieszkańcy zostaną ewakuowani

Policja zabezpiecza teren wokół mostu w Dzierżoniowie. Na miejscu znaleziono niewybuchy. We wtorek rano mieszkańcy okolicy zostaną ewakuowani. Akcja może potrwać nawet cały dzień.

Share
Kolejne niewybuchy w Dzierżoniowie. Mieszkańcy zostaną ewakuowaniŹródło: Agencja Gazeta, fot: Grazyna Jaworska
d1gsyhx

- Najpóźniej do godziny 9.00 należy opuścić teren objęty ewakuacją. Dotyczy to zarówno mieszkańców, jak i osób korzystających z położonych w tym obszarze instytucji, firm i placówek edukacyjnych. Ewakuacja jest obowiązkowa. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb, które będą ją przeprowadzały - poinformował burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Niewybuchy znaleziono na moście przy ul. Sienkiewicza. Teren jest zabezpieczany przez policję. Zamknięty obszar obejmuje: ulicę Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

mapy google
Źródło: mapy google

Saperzy nie potrafili oszacować, jak długo potrwa akcja. Mieszkańcy ewakuowanej okolicy muszą przygotować się na przebywanie poza domem przez cały dzień i ewentualnie - następną noc.

Zobacz także: Niespodziewana deklaracja ws. pomików smoleńskich. W studiu zawrzało

W tym samym miejscu saperzy wydobywali niewybuchy w listopadzie 2017 r. Policja oraz straż pożarna wyznaczyły wtedy 500-metrową strefę bezpieczeństwa, w której mieszkało ok. 600 osób. Ewakuowano dzieci z dwóch pobliskich szkół i przedszkola.

Źródło: gazetawroclawska.pl, RMF FM

d1gsyhx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gsyhx
d1gsyhx
Więcej tematów