Trwa ładowanie...

Kolejne kłopoty konsul w USA. Sąd zawiesił jej prawo do wykonywania zawodu adwokata

Maria Szonert-Binienda, od miesiąca polska konsul w Ohio w USA ma kolejne problemy. Okazuje się, że Komisja Dyscyplinarna Sądu Najwyższego stanu Pensylwania zawiesił jej prawo do wykonywania zawodu adwokata. Specjalnie dla WP Maria Szonert-Binienda skomentowała te zarzuty.

Share
Kolejne kłopoty konsul w USA. Sąd zawiesił jej prawo do wykonywania zawodu adwokata
Źródło: Facebook.com, fot: Senat Rzeczypospolitej Polskiej
d3sxkmv

Maria Szonert-Binienda przebojem wdarła się do polskiej dyplomacji, kiedy po sieci zaczęły krążyć wpisy z jej Facebooka. Na zdjęciach są m.in. Donald Tusk jako SS-man czy Radosław Sikorski zmierzający na szubienicę. Po krytyce, nawet z szeregów PiS, oddała się do dyspozycji ministra. Na razie nie ma informacji o decyzji Witolda Waszczykowskiego, co do przyszłości pani konsul.

Tymczasem na jaw wychodzą kolejne informacje, które nie stawiają Marii Szonert-Biniendy w najlepszym świetle. Okazuje się, że pani mecenas utraciła prawo do wykonywania zawodu na terenie stanu Pensylwania. Taką informację podał na Facebooku Andrew T. Chronowski. - Nie znalazłem by pani Maria Szonert-Binienda była członkiem Bar Association ( odpowiednik polskiej izby adwokackiej ) w Ohio. A więc praktykowała tylko w Pennsylvania, gdzie ja ukarano - tłumaczył.

I rzeczywiści, na stronie internetowej Komisji Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Pensylwanii można znaleźć panią konsul. Najlepiej wyszukać ją przez numer licencji, czyli 51032. Przy nazwisku Marii Szonert-Biniendy widnieje informacja "Administrative Suspension".

Drogą mailową poprosiliśmy Marię Szonert-Biniendę o komentarz w tej sprawie. Oto odpowiedź, jaką dostaliśmy: "Nie mam zakazu wykonywania zawodu!!! Mam pełne prawo wykonywania zawodu w stanie Ohio! Natomiast mam od 1989 roku status nieaktywny w stanie Pennsylvania gdyż nie mieszkam w tym stanie, w związku z czym nie praktykuję w tym stanie. Natomiast mam zdany egzamin licencyjny i jestem przyjęta do praktyki w Pensylwanii ale nie utrzymuję aktywnego statusu tam gdyż nie potrzebuję".

d3sxkmv

Podziel się opinią

Share
d3sxkmv
d3sxkmv
Więcej tematów