Trwa ładowanie...
d1mxyo2
zmiana

Kolejna zmiana na stanowisku szefa prokuratury apelacyjnej

Minister sprawiedliwości - prokurator
generalny Zbigniew Ziobro przyjął wniosek szefa Prokuratury
Apelacyjnej w Szczecinie, Błażeja Kolasińskiego, o przeniesienie w
stan spoczynku - poinformowała rzeczniczka
Prokuratury, Anna Gawłowska-Rynkiewicz.

Share
d1mxyo2

To kolejna, w ciągu ostatnich miesięcy, zmiana na stanowisku szefa jednej z prokuratur apelacyjnych w kraju. Wcześniej wymieniono szefów dziewięciu spośród jedenastu prokuratur apelacyjnych.

Kolasiński ma pełnić obowiązki do końca maja. Rzeczniczka szczecińskiej prokuratury powiedziała, że nie wie, kto będzie jego następcą.

Pytana o powody złożenia wniosku przez prok. Kolasińskiego Gawłowska-Rynkiewicz wyjaśniła, że "ukończył on wiek uprawniający do przejścia w stan spoczynku i doszedł do wniosku, że należy taki wniosek złożyć".

d1mxyo2

Dodała, że Kolasiński, który jest wykładowcą na Uniwersytecie Szczecińskim, będzie prawdopodobnie nadal wykładał.

Prokurator Kolasiński był szefem szczecińskiej Prokuratury Apelacyjnej od początku jej istnienia, czyli od roku 2005. Wcześniej przez cztery lata kierował Prokuraturą Okręgową w tym mieście.

Jest inicjatorem powstania Obywatelskiej Karty Antykorupcyjnej, która trafiła do wszystkich prokuratur okręgowych i apelacyjnych w kraju, a stamtąd do urzędników, uczniów, studentów, nauczycieli i lekarzy, którzy brali udział w szkoleniach nt. zwalczania korupcji. Karta w sposób przystępny definiuje korupcję, podając jej konkretne przykłady.

d1mxyo2

Podziel się opinią

Share
d1mxyo2
d1mxyo2
Więcej tematów