Trwa ładowanie...

Kolejna rekonstrukcja, tym razem w Pałacu. Andrzej Duda modyfikuje skład kancelarii

Rekonstrukcja oraz zaprzysiężenie nowego składu Rady Ministrów już za nami. Teraz zmiany mają dosięgnąć Kancelarię Prezydenta - z dotychczasowego stanowiska szefowej ma odejść Halina Szymańska. Do prezydenckiego zespołu ma dołączyć też zaufany Beaty Szydło.

Share
Prezydent Andrzej Duda ma dokonać zmian w składzie swojej knacelarii
Prezydent Andrzej Duda ma dokonać zmian w składzie swojej knacelariiŹródło: East News, Fot: PAP, Radek Pietruszka
d3dtrqb

Halina Szymańska swoją funkcję pełniła niespełna 3 lata (jej poprzedniczka po odejściu z Pałacu Prezydenckiego, Małgorzata Sadurska, trafiła do spółki skarbu państwa - red.). Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" dotychczasowa szefowa Kancelarii Prezydenta ma przejść na emeryturę. Zastąpić ma ją dotychczasowa dyrektor generalna w KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych.

Z kancelarią miał pożegnać się jej dotychczasowy wiceszef - Paweł Mucha. Jednak miał on wraz z grupą innych urzędników prosić głowę państwa o pozostanie na urzędzie. "Wyborcza" donosi, że wstawić się za nim miała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda - ta przekonała męża, że potrzebna jest "ciągłość" w administracji. - To są bezpośrednio ustalenia pana prezydenta z ministrami prezydenckimi, co do obsady tych najważniejszych stanowisk, osób, które są w kierownictwie Kancelarii - uprzedzał doniesienia w ostatnim wywiadzie w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha.

d3dtrqb

Na jego miejsce był przymierzany były wojewoda małopolski. Piotr Ćwik, który jest stronnikiem Beaty Szydło, ma i tak dołączyć do Kancelarii Prezydenta na stanowisko ministra - póki co nie wiadomo, jaką rolę będzie pełnił. Przypomnijmy, że z poprzedniego stanowiska Piotr Ćwik został odwołany mailowo. O dymisji miał dowiedzieć się podczas pielgrzymki na Jasną Górę. "Ta pielgrzymka będzie szczególna... Ruszyliśmy, idziemy, w Bogu nadzieja" - napisał wtedy na Facebooku.

Kiedy poznamy nowy skład Kancelarii Prezydenta? Rzecznik Andrzeja Dudy - Błażej Spychalski - zapowiadał, że zmiany mają zostać przeprowadzone do końca października. Według doniesień "GW" komunikat z Pałacu ma zostać wydany jeszcze w środę.

Zaprzysiężenie rządu. Piontkowski komentuje zachowanie Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3dtrqb

Podziel się opinią

Share
d3dtrqb
d3dtrqb
Więcej tematów