Trwa ładowanie...
d37vyxt

Kolejna osoba w nowej partii Gowina

Nowa formacja polityczna wicepremiera Jarosława Gowina zyskała kolejnego członka. Jest nim prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wicepremier Jarosław Gowin
Wicepremier Jarosław Gowin (East News, Fot: East News)
d37vyxt

Gowin zapowiedział powstanie nowej partii tydzień temu. Wyjaśnił, że chodzi o połączenie Polski Razem ze środowiskami wolnorynkowej prawicy. Partia ma być jednocześnie konserwatywna w sprawach kulturowych i obyczajowych.

Nie zdradził jednak szczegółów. Powiedział tylko, że nazwa jest już wybrana i zapowiedział kongres partii 4 listopada. Jedno było pewne - ma ona zasilić szeregi Zjednoczonej Prawicy. Kilka dni później okazało się, że obóz Gowina poszerza się m.in. o Republikanów.

"Nie można stać z boku"

Ugrupowanie Gowina za jeden z głównych celów postawiło sobie również współpracę ze środowiskami samorządowymi. Dowód? Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, który właśnie zapowiedział wstąpienie do partii. Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP, "postanowił zacieśnić współpracę z wicepremierem, bo jak chcemy o coś zawalczyć na arenie ogólnopolskiej, to nie można stać z boku".

d37vyxt

Sapiński zapowiedział, że będzie ubiegał się o reelekcję na stanowisku prezydenta Kalisza, a w jego komitecie będą mogły znaleźć się osoby o różnych poglądach, popierający proponowany przez niego rozwój miasta.

Dodał, że jego poglądy zawsze były centroprawicowe, choć wcześniej był w PO.

Kto jeszcze?

Nie ustają spekulacje, kto jeszcze może się znaleźć w partii Gowina. Jak pisaliśmy kilka dni temu, możliwe, że wicepremier chce przejąć posłów: Tomasza Rzymkowskiego, Bartosza Józwiaka, Józefa Brynkusa, Jakuba Kuleszę (wszyscy Kukiz'15) oraz Jacka Wilka z Kongresu Nowej Prawicy. Werbowani mają być też działacze partii Wolność. Możliwe ponadto, że do Gowina dołączą samorządowcy Platformy Obywatelskiej.

d37vyxt

Głośnym transferem ma być Zbigniew Gryglas, który odszedł z Nowoczesnej. Poseł ma dołączyć do partii Gowina w ciągu kilku tygodni.

Zobacz wszystkie sojusze Jarosława Gowina:

d37vyxt

Podziel się opinią

Share

d37vyxt

d37vyxt
Więcej tematów