Trwa ładowanie...

Kolejna dymisja w rządzie. Jest decyzja premiera

Mateusz Morawiecki, który aktualnie jest także minister finansów, odwołał wiceszefa tego resortu - Jana Sarnowskiego. Informacje w tej sprawie przekazała Interia. Polityk był odpowiedzialny m.in. za wdrożenie nowego systemu podatkowego. Mowa o Polskim Ładzie.

Share
Jan Sarnowski zdymisjonowany przez premieraJan Sarnowski zdymisjonowany przez premieraŹródło: East News, fot: Jacek Dominski/REPORTER
d3xkw06

Z informacji Interii wynika, że szef rządu miał dać "wyraźny sygnał" na to, że nie będzie zgody na kolejne potknięcia w przypadku wprowadzania Polskiego Ładu. Portal dodał również, że niewykluczone są następne dymisje.

Informacje o odwołaniu z funkcji wiceministra finansów Jana Sarnowskiego potwierdził również w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik rządu Piotr Mueller.

Dymisje w Ministerstwie Finansów

Przypomnijmy, że to kolejna dymisja w Ministerstwie Finansów związana z Polskim Ładem. W środę 9 lutego z funkcją szefa tego resortu pożegnał się Tadeusz Kościński.

d3xkw06

Do jego odejścia na konferencji prasowej odniósł się premier Morawiecki. - Pan minister Kościński podjął męską decyzję i zrezygnował z funkcji ministra finansów, ponieważ przyjmuje na siebie odpowiedzialność za błędy, niedoskonałości, niedokładności procesu wdrażania zmian podatkowych. To myślę, jest bardzo honorowe podejście. Pan minister Kościński postąpił tak, jak powinien postąpić - wskazał szef rządu.

Morawiecki dodał, że nazwisko nowego ministra finansów zostanie podane w "stosownym czasie".

Zobacz też: Nowe nagranie z Tuskiem. " Idiotyczny spot, idiotyczne zarzuty"

Marek Suski przeprasza za Polski Ład

W piątek na antenie RMF FM Marek Suski przeprosił za chaos, który towarzyszył przy wprowadzeniu Polskiego Ładu. - Na pewno ta sytuacja nie powinna mieć miejsca i przepraszamy za to wszystkich obywateli - wskazał poseł.

d3xkw06

- Polski Ład został tak wprowadzony, że nawet Kancelaria Sejmu nie wiedziała, jak nam wyliczyć wynagrodzenia - wyznał Suski. Poseł przyznał, że stracił na reformie, ale dopiero na koniec roku będzie wiedział ile.

Marek Suski dodał również, że zamieszanie wokół Polskiego Ładu przyczyniło się do dymisji Tadeusza Kościńskiego.

Na uwagę dziennikarza, że dokładnie 9 lutego 2021 roku premier Mateusz Morawiecki zapowiedział po raz pierwszy Polski Ład, Suski odpowiedział: - I w rocznicę ogłoszenia Polskiego Ładu został odwołany minister. Właśnie dlatego, że nic nie wiemy.

Źródło: Interia, RMF FM, PAP

d3xkw06
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xkw06
d3xkw06
Więcej tematów