Trwa ładowanie...

Kolejna dymisja w polskim wojsku. Ze stanowiska zrezygnował generał Jerzy Gut

Fala dymisji w polskim wojsku trwa. Według nieoficjalnych informacji decyzję o rezygnacji ze stanowiska podjął generał Jerzy Gut, dowódca Centrum Operacji Specjalnych.

Share
Kolejna dymisja w polskim wojsku. Ze stanowiska zrezygnował generał Jerzy Gut
Źródło: PAP
d3blbjl

Szef Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie gen. bryg Jerzy Gut postanowił odejść z wojska. Przyczyny dymisji są osobiste - przekazał PAP rzecznik DKWS ppłk Krzysztof Łukawski.

To kolejna generalska dymisja w ostatnich miesiącach. Wcześniej zdecydowali się na nie generał Mirosław Różański (Dowódca Generalny Sił Zbrojnych) i generał Mieczysław Gocuł (dowódca Sztabu Generalnego Wojska Polskiego). Gen. Różański odszedł ze względu na brak zaufania ministra Macierewicza. Już po swojej rezygnacji komentował sytuację w polskim wojsku i przepraszał za oficerów, którzy nie potrafili zachować się godnie pod rządami szefa MON.

Fala dymisji to nie jedyny problem ministra Antoniego Macierewicza. Kontrowersje wzbudzał ostatnio doradca ministra i rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, który miał traktować z góry wysokich rangą oficerów. Oburzenie wywołały zdjęcia, na których widać młodego polityka odbierającego salut, czy chronionego przed deszczem przez oficera.

Informację o dymisji generała Guta portal tvn24.pl otrzymał od dziennikarzy serwisu altair.com.pl. Doniesienia udało się potwierdzić u dwóch posłów pracujących w Komisji Obrony Narodowej.

d3blbjl

Podziel się opinią

Share
d3blbjl
d3blbjl
Więcej tematów