Trwa ładowanie...
d1b0caq

Kolejna dotacja dla Rydzyka. Ile dostanie tym razem?

Geotermia ojca Rydzyka dostanie kolejną dotację. Tym razem chodzi o 12 mln zł z unijnego programu. Mają być przeznaczone na budowę sieci ciepłowniczej w Toruniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rydzyk dostanie 12 mln zł
Rydzyk dostanie 12 mln zł (East News)
d1b0caq

Dotację przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za 12 mln zł ma powstać sieć zasilająca w ciepło hotel akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a także budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty miasta Torunia.

Jak potwierdza Radiu ZET Fundusz, przygotowane są już projekty umów, a ich podpisanie nastąpi w najbliższych dniach.

800 tys. zł od Ziobry

Kilka tygodni temu głośno było o innych grantach, które otrzymały organizacje o. Rydzyka - fundacja i uczelnia. Wtedy chodziło o prawie 800 tys. zł od ministerstwa sprawiedliwości pod kierunkiem Zbigniewa Ziobry. Szybko pojawiły się głosy, że na liście 36 zwycięzców konkursu na "przeciwdziałanie przyczynom przestępczości" dominują organizacje katolickie, niekoniecznie zajmujące się tą kwestią.

- Światopogląd ani religijność nie były dla nas kryterium. Adresatem konkursu były wszystkie instytucje, które mają doświadczenie w organizacji akcji informacyjnych, by promować dobre wzorce wśród młodzieży - tłumaczyło nam ministerstwo sprawiedliwości.

d1b0caq

Podziel się opinią

Share

d1b0caq

d1b0caq
Więcej tematów