ycipk-4c93hh
ycipk-4c93hh
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
granica

Kolejka TIR-ów przed przejściem w Świecku

Przed przejściem granicznym w Świecku
(Lubuskie) stoi kilkunastokilometrowa kolejka
TIR-ów. Kierowcy ciężarówek na wyjazd z Polski do Niemiec czekają
około pięciu godzin; kolejki w przeciwnym kierunku nie ma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4c93hh

Straż Graniczna apeluje do kierowców zmierzających do Europy Zachodniej o wybieranie innych przejść towarowych.

Kolejka to wynik dłuższej niż zwykle przerwy w odprawach po niemieckiej stronie, gdzie piątek był dniem wolnym od pracy oraz dużego ruchu tranzytowego. Świecko nadal cieszy się największą popularnością, co powoduje, że kiedy inne przejścia świecą pustkami, tam jest tłoczno.

Niestety kierowcy TIR-ów dojeżdżają do Świecka z trzech kierunków - od Słubic, Zielonej Góry i Poznania. To sprawia, że szybko przed przejściem gromadzi się duża liczba samochodów; dochodzi do zatorów na skrzyżowaniu dróg przed przejściem - powiedział Skrzyński.

ycipk-4c93hh

Kierowcy ciężarówek narzekają na zbyt wolne prowadzenie odpraw na granicy, co ich zdaniem powoduje powstawanie kolejek.

Skrzyński zaznacza jednak, że nie da się zwiększyć przepustowości tego przejścia. Obecnie TIR-y odprawiamy na wszystkich pasach z wykorzystaniem uproszczonych form odpraw granicznych. Niestety rozładowanie tak dużej kolejki może zająć kilka godzin - powiedział Skrzyński.

Jak dodał, do tego czasu, by uniknąć korków, najlepiej ominąć Świecko i skierować się do Gubinka na południu woj. lubuskiego, gdzie ruch odbywa się na bieżąco.

Polub WP Wiadomości
ycipk-4c93hh
ycipk-4c93hh