Trwa ładowanie...
d39p9dh

Kolarstwo: Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym

d39p9dh
d39p9dh

W sobotę 6. sierpnia zakończyły się mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym, rozgrywane na Miedzianej Górze koło Kielc. Tego dnia były odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Kobiety miały do przejechania 107.1 km (7 rund po 15.3 km), a panowie 168.3 km (11 rund).
Wśród pań, najlepszą zawodniczką okazała się reprezentantka Włoch Alesandra D'Ettore. Polki, Anna Skawińska i Monika Tyburska straciły do zwyciężczyni 31 sekund.
Wśród panów faworytami byli zawodnicy Włoscy. Widoczni byli, lider naszej drużyny - Zbigniew Wyrzykowski oraz Mateusz Mróz, Sylwester Szmyd, Daniel Okruciński.
Włosi długo próbowali rozerwać peleton, ale ich wysiłek szedł na marne.W końcu jednak, kilka kilometrów przed metą, wyłoniła się 11-osobowa grupa, z trzema zawodnikami włoskimi i tylko jednym Polakiem - Szmydem. Szybko do przodu, po zwycięstwo, wyskoczył Graziano Gasparre, pozostali zawodnicy mogli już tylko walczyć o drugą pozycję. Nasz zawodnik próbował ataku na ostatnim podjeździe, ale skończyło się tylko na 11 miejscu.
Dwa dni wcześniej (czwartek) przeprowadzono jazdy indywidualne na czas, kobiety miały do przejechania 22 km, mężczyźni 30 km. W obu konkurencjach Polacy byli faworytami do medali. Wśród kobiet miała powalczyć Monika Tyburska, a Paweł Zugaj powinien był się liczyć wśród panów.
Tyburska zajęła dopiero 14. miejsce ze stratą 3:41 do zwyciężczyni, Czeszki Lady Kozlikovej. Świetnie spisał się za to Zugaj, który walkę o medal stoczył z dwoma Rosjanami: Dmitrijem Stiemovem i Evgenijem Petrovem.

Ten drugi wygrał już w tym roku w jeździe na czas mistrzostwo swojego kraju, a startował w kategorii elite. Na Miedzianej Górze był najszybszy, nieznacznie wyprzedzając Zugaja, który również może pochwalić się tytułem mistrza kraju, jednak w kategorii orlików. Nasz zawodnik stracił do zwycięzcy 9 sekund, uzyskując czas 38:28 (tą sam trasę podczas mistrzostw Polski przejechał w 39:54).
Tomasz Piechal

Wyniki mężczyzn: (jazda ze startu wspólnego)

 1. Graziano Gasparre (Włochy) - 3.51.47
 2. Stefan Adamsson (Szwecja) - 0.13
 3. Lorenzo Bernucci (Włochy)
 4. Dmitri Gainitdinov (Rosja)
 1. Anthony Charteau (Francja)

...

 1. Sylwester Szmyd (Polska)

Klasyfikacja kobiet:

 1. Alessandra D'Ettore (Włochy) - 2.43.06
 2. Mirella van Melis (Holandia)
 3. Vera Carrara (Włochy)
 4. Noemi Cantele (Włochy)
 5. Nicole Brändli (Szwajcaria) ...
 6. Anna Skawinska (Polska)

Wyniki mężczyzn: (indywidualna jazda na czas)

 1. Evgueni Petrov (Rosja)
 2. Paweł Zugaj (Polska)
 3. Dmitri Stemov (Rosja)
 4. Fabian Cancellara (Szwajcaria)
 5. Juan Gomis Lopez (Spa)

Klasyfikacja kobiet:

 1. L. Kozlikova (Cze)
 2. C. Gilfillan (Wielka Brytania)
 3. N. Brandlin (Szwajcaria)
 4. L. Tamanini (Włochy)
 5. A. Zabelinskaia (Rosja) ...
 6. Monika Tyburska (Polska)
d39p9dh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39p9dh
Więcej tematów