Trwa ładowanie...
kod
22-03-2017 21:15

KOD urządził spływ kaczek. "By już nigdy nie przeszkadzały Polakom normalnie żyć"

W kilku miastach Polski zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji przeprowadzili akcję "Spływ kaczki", podczas której wodowano przygotowane przez nich zwierzęce symbole. W Krakowie kaczka została dodatkowo "podpalona" przez smoka wawelskiego.

KOD urządził spływ kaczek. "By już nigdy nie przeszkadzały Polakom normalnie żyć"Źródło: WP, fot: Andrzej Hulimka
d6bgme3
d6bgme3

"Po długich, szarych dniach, czas pożegnać zimę. Spławmy kaczki, niech płynął w odmęty absurdu. Zróbmy miejsce wiośnie!" - czytamy na stronie "Spływ kaczek" na Facebooku. Wydarzeń zorganizowano w Polsce kilka - m.in. w Warszawie, Krakowie, Opolu, Trójmieście.

Opublikowany przez Spływ kaczek na 22 marca 2017

W Krakowie jedna z kaczek została dodatkowo "podpalona" przez smoka wawelskiego i dopiero wtedy puszczono ją na Wisłę. Zgromadzeni ludzie krzyczeli "smoku ratuj".

Demonstranci przygotowali transparenty z napisami takimi jak "PiS off" czy "Wiosna bez kaczora". "W miastach, miasteczkach i wsiach suweren spontanicznie pozbywa się kaczek, wysyłając je w dłuuuuugą podróż" - czytamy na stronie akcji.

d6bgme3

Zwolennicy KOD-u z Koszalina wysłali kaczki "w siną dal". "Po happeningu wszystkie kaczki ściągnęliśmy, żeby nie zanieczyszczać środowiska. Trafiły na śmietnik historii. A my udaliśmy się do pobliskiej restauracji na zasłużony, wegański lunch, serwowany tam w ramach kuchni społecznej" - relacjonowali.

Wczoraj KOD Koszalin wraz z gośćmi ze Szczecina powitał wiosnę, spławiając kaczki do morza, by już nigdy nie przeszkadza...

d6bgme3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6bgme3
Więcej tematów