Trwa ładowanie...

KNP rozpoczęło kampanię. "Nie mamy doświadczenia w okradaniu obywateli"

W poniedziałek wrocławscy działacze Kongresu Nowej Prawicy zainaugurowali kampanię wyborczą na Dolnym Śląsku. Mówili o swoim oddaleniu od wszelkich układów i niezwykłej wadze tegorocznych wyborów samorządowych.
Share
KNP rozpoczęło kampanię. "Nie mamy doświadczenia w okradaniu obywateli"
Źródło: Facebook / Oficjalny Profil KNP Wrocław
dktfzlg

W poniedziałek, 22 września, liderzy dolnośląskiej Nowej Prawicy rozpoczęli na ul. Świdnickiej we Wrocławiu kampanię wyborczą przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Podczas spotkania przedstawili kandydatów do Rady Miejskiej Wrocławia i sejmiku wojewódzkiego. Obecny był także kandydat KNP w walce o fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska, Robert Maurer.

- Wiele osób zarzuca nam, że nie mamy odpowiednich kompetencji i doświadczenia związanego z pracą w samorządzie. Tak rzeczywiście jest - nie mamy takiego doświadczenia jak inne partie, nie mamy doświadczenia w tworzeniu układów, koterii i okradaniu obywateli. Zamiast tego chcemy mieć doświadczenie w służbie mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska - powiedział Maurer.

Działacze Nowej Prawicy zapowiedzieli, że codziennie na styku ulic Świdnickiej i Oławskiej będą spotykać się z mieszkańcami, z którymi dyskutować będą o najważniejszych dla nich sprawach. Podczas takich spotkań KNP przedstawiać będzie również swój program wyborczy.

dktfzlg

Kongres Nowej Prawicy, podobnie jak pozostałe ugrupowania, największy nacisk kładzie na uzdrowienie finansów Wrocławia. Sposobem na to miałaby być prywatyzacja miejskich spółek czy ograniczenie stanowisk wiceprezydenckich we Wrocławiu. Partia Korwin-Mikkego chce również prywatyzacji Śląska Wrocław, likwidacji straży miejskiej oraz zwiększenia środków w budżecie obywatelskim.

- To jedna z najważniejszych kampanii samorządowych od początku lat 90. - dodał kandydat KNP na prezydenta Wrocławia, Robert Maurer.

Liderami list do rady miasta Wrocławia będą działacze partii Korwin-Mikkego - Tomasz Bukata, Piotr Dołęga i Maciej Iwaszkiewicz. "Jedynką" do sejmiku z okręgu wrocławskiego będzie Zbigniew Jarząbek, zasiadający w Radzie Sygnatariuszy KNP.

W wyborach na prezydenta Wrocławia, Robert Maurer śmiało ocenia swoje szanse. - Mam nadzieję, że to właśnie ja będę walczył w drugiej turze z Rafałem Dutkiewiczem - powiedział kandydat KNP.

dktfzlg

Podziel się opinią

Share
dktfzlg
dktfzlg
Więcej tematów