Trwa ładowanie...
d36n1qo

Kluczowe zwycięstwo wojsk syryjskich. Odbito z rąk tzw. Państwa Islamskiego ostatnie duże miasto

Armia syryjska i wspierające ją oddziały sojusznicze wyparły bojowników tzw. Państwa Islamskiego (IS) z ostatniego dużego miasta w prowincji Hims - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Armia kontynuuje ofensywę przeciwko IS na wschodzie kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syria
Syria (PAP/EPA)
d36n1qo

Według Obserwatorium, bojownicy IS zostali wyparci z miasta al-Suchna położonego w odległości ok. 50 km na północny wschód od starożytnego miasta Palmira, w którym znajdują się słynne ruiny antycznych budowli.

Jednak inne źródła podają, że sytuacja w mieście pozostaje niejasna. Według oficjalnej syryjskiej agencji prasowej SANA, armia prowadzi nadal ofensywę na miasto z trzech kierunków.

W walkach o miasto armię syryjską wspierają bojownicy libańskiego Hezbollahu.

d36n1qo

Al-Suchna znajduje się w pobliżu granicy administracyjnej prowincji Deir al-Zor pozostającej pod prawie całkowitą kontrolą Państwa Islamskiego.

Siły IS zostały zepchnięte do głębokiej defensywy, atakowane z jednej strony przez wspierane przez rosyjskie lotnictwo wojska rządowe, a z drugiej przez wspierane przez USA oddziały kurdyjskie i ich sojuszników.

Wojska rządowe prowadzą ofensywę przeciwko IS także w prowincji Hama i na południu prowincji Rakka. Natomiast oddziały kurdyjskie prowadzą działania mające na celu opanowanie miasta Rakka.

d36n1qo

Podziel się opinią

Share
d36n1qo
d36n1qo
Więcej tematów