Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
Defence24TOK FM

Kłótnia w PO wokół wiceministra Michała Królikowskiego po wywiadzie z abp. Hoserem

Ultrakonserwatywny wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski jest autorem wydanego niedawno wywiadu-rzeki z abp. Henrykiem Hoserem. - Dziwi mnie, że tego rodzaju osoba jest wśród nas. Powinien zostać zwolniony - powiedział w Poranku Radia TOK FM Andrzej Halicki, szef mazowieckiej PO. Przeciwnego zdania jest szef MSW Marek Biernacki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski
Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski (PAP, Fot: Rafał Guz)

W ostatnich miesiącach twarzą resortu sprawiedliwości stał się wiceminister Michał Królikowski. Niedawno do gazet trafił za sprawą wywiadu-rzeki, jaki przeprowadził z abp. Henrykiem Hoserem, znanym choćby z usunięcia z parafii ks. Wojciecha Lemańskiego. Małżeństwo, ideologia gender, homoseksualizm, in vitro, aborcja, eutanazja, udział katolików w życiu politycznym – to tylko niektóre tematy, które porusza arcybiskup.

- Przepraszam bardzo, czy jeżeli ktoś ma swoje poglądy, to nie może pełnić określonych funkcji. Zachowujemy się tak, jakbyśmy nie mieszkali w państwie demokratycznym, w państwie prawa - stwierdził szef MSW Marek Biernacki w rozmowie z reporterką TOK FM. To odpowiedź ministra sprawiedliwości na sugestie Andrzeja Halickiego, że powinien zwolnić ultrakonserwatywnego wiceministra.

Królikowski wiceministrem jest od trzech lat. Współtworzył najgłośniejsze i najbardziej kontrowersyjne projekty sygnowane przez ministra Jarosława Gowina: deregulację zawodów, blokadę ratyfikacji konwencji przeciw przemocy wobec kobiet, ostatnio ustawę o bezterminowej izolacji groźnych przestępców.

Źródła: TOK FM, "Rzeczpospolita"

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów