Trwa ładowanie...

Kłótnia o bezpieczeństwo Polski. Publicysta zarzuca posłowi "antypaństwowość" i "toksyczność"

Poseł PO Paweł Zalewski napisał na Twitterze, że PiS "rozbroił polską armię". Te słowa rozsierdziły Rafała Ziemkiewicza. Publicysta twierdzi, że problemem jest "totalna opozycja", która "gangrenuje życie publiczne", gdy jest daleko od władzy.

Share
Kłótnia o bezpieczeństwo Polski. Publicysta zarzuca posłowi "antypaństwowość" i "toksyczność"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Michał Grocholski
d21ajee

"Jeżeli gen. Różański mówi, że słaba i podzielona Polska może być celem ataku Rosji, trzeba to traktować śmiertelnie poważnie. I warto zadać pytanie, o stan rozbrojonej przez PiS polskiej armii" - napisał na Twitterze Paweł Zalewski.

Polityk załączył we wpisie materiał WP z festiwalu Pol'and'Rock, w którym zacytowano byłego dowódcę generalnych polskich sił zbrojnych. Wpis zobaczył Rafał Ziemkiewicz i nie omieszkał go skomentować. W jego ocenie polityk odwraca kota ogonem.

"I dlatego jako 'opozycja totalna' osłabiacie i dzielicie Polskę usilnie na każdym kroku, prawda? Bo macie nadzieję znaleźć się w tej niemieckiej części?" - zapytał. Zalewski nie chciał się wdawać w polemikę, ale publicysta I kontynuował swoje przemyślenia.

d21ajee

"Diabeł się przebrał w ornat i na mszę dzwoni... Bezpieczeństwu Polski zagrażacie wy, "totalna opozycja", postępująca według zasady - jak nie rządzimy, to podpalimy" - stwierdził. Zapewnił też, że Zalewski go "nie oszuka".

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

"Głęboki życiowu upadek" polityka

W jego ocenie "dyskurs delegitymizacji obecnej władzy" i rzekomego "rozmontowywania praworządności" "łamania konstytucji" został rozwinięty w "propagandzie politycznej i swoich mediach" zanim nowa władza zdążyła "zrobić cokolwiek, natychmiast po wyborach".

"Jesteście formacją antypaństwową, toksyczną, gangrenującą życie publiczne, taką samą jak przed wiekami różni Radziejowscy, Braniccy i Potoccy" - dodał Ziemkiewicz. I przypomniał, że kiedyś Zalewski należał do PiS-u i został przez tę partię "skrzywdzony".

"Wiem, PiS Pana skrzywdził, ale przyłączenie się dla zemsty do tego gangu to, sorry, głęboki życiowy upadek" - uznał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21ajee

Podziel się opinią

Share
d21ajee
d21ajee
Więcej tematów