Trwa ładowanie...
d38otuw

Kinga Duda jedzie na ważny konkurs prawniczy. Reprezentuje UJ

Duże wyróżnienie dla córki prezydenta Andrzeja Dudy. Będzie reprezentowała Uniwersytet Jagielloński na międzynarodowym konkursie prawniczym w Wiedniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinga Duda jest studentką czwartego roku prawa.
Kinga Duda jest studentką czwartego roku prawa. (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d38otuw

Kinga Duda znalazła się w składzie uczelnianej drużyny, która walczyć będzie podczas jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów przeznaczonych dla studentów prawa. W Wiedniu córka prezydenta i jej ekipa zmierzą się z niemal 300 drużynami ze szkół wyższych w ponad 60 krajach.

Jak wyjaśnia wprost.pl, Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot to konkurs z dziedziny międzynarodowego arbitrażu w sprawach gospodarczych. Jednym z jego zadań jest popularyzacja założeń Konwencji Wiedeńskiej o umowach sprzedaży towarów między państwami.

Służby prasowe Uniwersytetu Jagielońskiego umieściły na Facebooku notkę na temat Kingi Dudy, studentki czwartego roku prawa. Zaznaczono, że do jej głównych zainteresowań należą zagadnienia związane z międzynarodowym prawem handlowym."

"Kinga rozwijała swoje umiejętności praktyczne podczas wakacyjnych praktyk w jednej z międzynarodowych firm w Warszawie. W wolnym czasie lubi jeździć na nartach, czytać książki i podróżować” - czytamy we wpisie uczelni. Zaznaczono też, że reprezentowała już uczelnię na forum międzynarodowym. Wspomniano też, że w czasie wolnym córka prezydenta Dudy lubi podróżować, jeździć na nartach i czytać książki.

d38otuw

Podziel się opinią

Share

d38otuw

d38otuw
Więcej tematów