Trwa ładowanie...

Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz? Może być Pierwszą Damą

Paulina Kosiniak-Kamysz znów zabrała głos w kampanii prezydenckiej. Wspiera ona swojego męża, Władysława Kosiniaka-Kamysza i krytykuje obecną Pierwszą Damę. Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz?

Share
Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz? Może być Pierwszą Damą
Źródło: PAP
d2g1vfh

Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz?

Paulina Kosiniak-Kamysz to żona kandydata Koalicji Polskiej - Polskie Stronnictwo Ludowe - Kukiz 15 w wyborach prezydenckich, Władysława Kosiniaka-Kamysza. Głośno o małżonce polityka zrobiło się podczas kampanii wyborczej. W trakcie jednej z konwencji w Jasionce mówiła do swojego męża "chodź tygrysie, scena jest twoja", co na jakiś czas stało się przydomkiem kandydata.

Kim jest Paulina Kosiniak-Kamysz? To druga żona lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego. Para wzięła ślub w 2019 roku. Wspólnie wychowują córeczkę Zosię. 32-latka jest ortodontką w jednej z warszawskich klinik stomatologicznych. Pochodzi z Podolan koło Gdowa, a wójtem tej gminy jest jej ojciec Zbigniew Wojas.

Jest też wolontariuszką w Fundacji Wiewiórki Julii, która zapewnia opiekę stomatologiczną chorym dzieciom. Lubi działać charytatywnie. Fundacja zajmuje się pomocą dzieciom niepełnosprawnym.

d2g1vfh

Paulina Kosiniak-Kamysz wspiera męża

W kampanii wyborczej Paulina Kosiniak-Kamysz już kilka razy zabierała głos. Krytykowała obecną Pierwszą Damę, która milczy i nie komentuje politycznych spraw.
- Chciałabym być głosem kobiet. Pani prezydentowa nie zabierała głosu w ważnych sprawach, a wiem, że kobiety na to liczyły. Powinno być coś takiego jak solidarność jajników - powiedziała w TVN24 żona Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory prezydenckie. Nieoficjalnie mowa o 28 czerwca.

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g1vfh

Podziel się opinią

Share
d2g1vfh
d2g1vfh
Więcej tematów