Trwa ładowanie...
d2e802e

Kim jest Marek Pęk, który ma zostać nowym wicemarszałkiem Senatu?

W środę 13 maja Stanisław Karczewski zrezygnował z pełnienia funkcji wicemarszałka Senatu. Na miejsce Karczewskiego został zarekomendowany senator Marek Pęk (PiS). Kim jest Marek Pęk?
Share
Kim jest Marek Pęk? Ma szansę zostać wicemarszałkiem Senatu.
Kim jest Marek Pęk? Ma szansę zostać wicemarszałkiem Senatu.
d2e802e

Stanisław Karczewski w środę 13 maja rano poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska wicemarszałka Senatu. Nadal pozostanie senatorem i będzie współpracował. Wraca jednak do pracy w swoim zawodzie, jako lekarz. Karczewski przyznał, że nie układa mu się współpraca z marszałkiem Tomaszem Grodzkim (PO), dlatego zdecydował się na rezygnację.

Marek Pęk rekomendowany na wicemarszałka Senatu. Kim jest Marek Pęk?

Na swoje miejsce Karczewski zarekomendował Marka Pęka (PiS), który już od jakiegoś czasu był nieformalnym liderem PiS wśród senatorów. Km jest Marek Pęk?

d2e802e

"To młody, bardzo zdolny polityk, prawnik, bardzo aktywny" – mówił o Marku Pęku Stanisław Karczewski.

Sam Marek Pęk ucieszył się z nominacji, choć - jak stwierdził - jest ona dla niego "wielkim wyzwaniem i zobowiązaniem”.

"Jeśli Senat mnie na to stanowisko wybierze, będę starał się realizować tę funkcję jak najlepiej - zapewnił Marek Pęk podczas porannej konferencji w środę 13 maja. - Jestem senatorem drugą kadencję. Z marszałkiem Karczewskim blisko i owocnie pracowałem w poprzedniej kadencji. Teraz współpraca układała się równie dobrze" - dodał.

Marek Pęk o sytuacji w Senacie

Michał Pęk dodał, że w tym momencie w Senacie kumuluje się najmocniejsze ogniwo opozycji, dlatego wyzwań dla senatorów z Prawa i Sprawiedliwości jest mnóstwo.

d2e802e

"Będę starał się bronić w Senacie decyzji polskiego rządu. Będę się starał również zwracać uwagę na to, żeby praca przebiegała zgodnie z regulaminem. Jak państwo wiecie, mamy wiele pretensji w tym temacie do obecnego kierownictwa Senatu – dodał senator Marek Pęk podczas konferencji, na której Stanisław Karczewski złożył rezygnację ze stanowiska wicemarszałka Senatu.

Marek Pęk był już wicemarszałkiem Senatu w 2019 roku.

Kim jest Marek Pęk, nominowany na nowego wicemarszałka Senatu RP?

Marek Pęk jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim . Ukończył też studia podyplomowe z prawa europejskiego.

d2e802e

Marek Pęk jest senatorem z ramienia PiS już druga kadencję. Pierwszy raz został wybrany w wyborach parlamentarnych w 2015 roku. 26 czerwca 2019 został wicemarszałkiem Senatu RP. Zajął wówczas miejsce senatora Adama Bielana, który został europosłem. W wyborach parlamentarnych 2019 Marek Pęk otrzymał 122 468 głosów i dostał się do Senatu X kadencji. Do tej pory pełni funkcję przewodniczącego Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d2e802e

Podziel się opinią

Share
d2e802e
d2e802e
Więcej tematów