Trwa ładowanie...

Kilkunastomiesięczna dziewczynka odebrana przez Jugendamt wróciła do rodziców. Zastępca Ziobry chwali się sukcesem

"Jest dobrze" - napisał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik informując o powrocie do rodziców kilkunastomiesięcznej dziewczynki, którą kilka tygodni temu odebrał rodzicom Jugendamt. Chodzi o malutką Michalinę, którą niemiecka służba zabrała z domu pod nieobecność rodziców (opiekowała się nią babcia). Rodzice doszli do porozumienia z niemieckim sądem.

Share
Kilkunastomiesięczna dziewczynka odebrana przez Jugendamt wróciła do rodziców. Zastępca Ziobry chwali się sukcesem
Źródło: iStock.com, fot: Astakhova
d1eqejh

Ministerstwo Sprawiedliwości tryumfuje. Michał Wójcik, zastępca Zbigniewa Ziobry, pochwalił się szczęśliwym finałem głośnej kilka miesięcy temu sprawy. "Kilkunastomięsieczna dziewczynka (nasza obywatelka) zabrana przed kilkoma tygodniami przez niemiecki Jugendamt wraca do rodziców po spełnieniu warunków ugody przed sądem niemieckim" - napisał na Twitterze. Chodzi o kilkunastomiesięczną Marcelinę.

O tej sprawie było głośno w listopadzie, gdy rodzice dziecka nagłośnili ją w mediach i poprosili o pomoc Ministerstwo Sprawiedliwości. Pisaliśmy o niej także w Wirtualnej Polsce. 15 października, około godziny 2 w nocy, 10-miesięczna wówczas Michalina została zabrana przez dwie urzędniczki Jugendamtu w Hamburgu. W domu miało dojść wcześniej do sprzeczki, w trakcie której Ilona Kwiatkowska - matka dziecka - miała zasłabnąć. Jej mąż zadzwonił do matki i poprosił ją o przyjazd i wezwanie pogotowia. Razem z ratownikami przyjechali policjanci, a małżeństwo pojechało do szpitala, zostawiając dziecko z babcią.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zajmuje się pomocom mieszkającym w Niemczech Polakom, którzy uważają, że bezprawnie zabrano im dzieci. Jak informowało pod koniec października Ministerstwo Sprawiedliwości, po raz pierwszy od pięciu lat zebrała się polsko-niemiecka grupa robocza ds. mediacji transgranicznych, która zajmie się między innymi problemami związanymi z działalnością Jugendamtów - niemieckich urzędów ds. dzieci i młodzieży. Spotkanie poprzedziło rozpoczętą 26 października w Warszawie konferencję „Mediacje w międzynarodowych konfliktach dotyczących dzieci”, w której wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

d1eqejh

Podziel się opinią

Share
d1eqejh
d1eqejh
Więcej tematów