Trwa ładowanie...
d303g4p
08-08-2014 09:50

Kijów: siły rządowe nie prowadzą walk w strefie katastrofy boeinga

Rząd Ukrainy zapewnił, że wbrew wcześniejszym doniesieniom nie zostało wstrzymane zawieszenie broni w rejonie katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 na wschodzie kraju. Siły ukraińskie nie prowadzą w tej strefie działań wojennych - oświadczono.

d303g4p
d303g4p

W komunikacie wydanym w nocy z czwartku na piątek rząd powtórzył, że ogłoszone przez władze ukraińskie wstrzymanie ognia obejmuje teren wokół miejsca tragedii w promieniu 20 kilometrów.

Samolot linii Malaysia Airlines lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur rozbił się po zestrzeleniu pociskiem rakietowym ziemia-powietrze 17 lipca. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w większości obywatele Holandii.

W środę premier Holandii Mark Rutte poinformował o zawieszeniu prac międzynarodowej misji poszukiwawczej w miejscu katastrofy ze względu na trwające tam starcia sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami. Poszukiwania szczątków ofiar tragedii i ich rzeczy osobistych prowadziło kilkudziesięciu ekspertów holenderskich, australijskich i malezyjskich.

Rząd Ukrainy oświadczył ze swej strony, że poszukiwania wstrzymano ze względu na ostrzał miejsca katastrofy przez separatystów.

Także w środę holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV), na prośbę władz ukraińskich kierujący śledztwem w sprawie przyczyn katastrofy, poinformował, że ze względu na utrudniony przez walki dostęp do miejsca wypadku swój wstępny raport opublikuje we wrześniu, a nie - jak planowano - w sierpniu.

d303g4p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d303g4p
Więcej tematów