Trwa ładowanie...

Kierowcy w Warszawie puściły nerwy. Wszystko nagrała kamera

Sytuacje drogowe potrafią wzbudzić w kierowcach agresję. Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło na Rondzie Daszyńskiego w Warszawie.

Share
Kierowcy w Warszawie puściły nerwy. Wszystko nagrała kamera
Źródło: YouTube
d3ak8pu

Nagranie zamieszczono w serwisie YouTube. Widać na nim, jak przed wjazdem na Rondo Daszyńskiego w Warszawie, kierowca wysiadł z samochodu i prowokuje do bójki innego uczestnika ruchu.

Zjawisko agresji drogowej przybiera na sile. Według badania Ipsos z 2016 roku 80 proc. Europejczyków boi się agresywnego zachowania innych kierowców, a jednocześnie 54 proc. z nich obraża innych uczestników i nadmiernie używa klaksonu w kierunku tych, którzy ich zdenerwowali.

d3ak8pu

Również w tym badaniu kierowcy mający wybrać pozytywny przymiotnik, opisujący ich zachowanie za kierownicą, w 75 proc. określili siebie jako ostrożnych. Wybierając określenie dla innych zmotoryzowanych również wybierano ostrożnych – 14 proc., a także opanowanych – 11 proc. Gdy respondenci opisywali negatywnym przymiotnikiem siebie, najczęściej padało określenie zestresowany – 10 proc., a innych – nieodpowiedzialni – 47 proc., zestresowani – 37 proc. i agresywni – 32 proc. Według badań przeprowadzonych przez dom badawczy Maison w 2015 roku, 9 proc. mężczyzn i 5 proc. kobiet używa sygnałów dźwiękowych i świetlnych, gdy kierowca przed nimi jedzie zbyt wolno. Tylko 1 na 10 respondentów deklarował agresję słowną i obraźliwe gesty.

d3ak8pu

Podziel się opinią

Share
d3ak8pu
d3ak8pu
Więcej tematów