Trwa ładowanie...
d1jxeva
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kierowcy sfinansują oddziały ratunkowe

• Stawki ubezpieczenia komunikacyjnego OC wzrosną o kilkanaście procent
• Pieniądze mają wesprzeć budowę oddziałów ratunkowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy sfinansują oddziały ratunkowe
(WP.PL, Fot: M.Jaworska)
d1jxeva

Ministerstwo Zdrowia planuje, że część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży obowiązkowych ubezpieczeń OC zasili szpitalne oddziały ratunkowe.

Kierowcy powodują wypadki, a ich ofiary trafiają do SOR. Według resortu sprawiedliwe więc wydaje się rozwiązanie, w którym właściciele pojazdów składają się na leczenie poszkodowanych.

Obecnie za SOR-y płaci NFZ. Aby taką kwotę otrzymać z polis, stawka podatku musiałaby wynosić ok. 14 proc., co zdaniem ekspertów doprowadzi do gwałtownego wzrostu cen.

d1jxeva

Zobacz także: Polisy OC będą tańsze?

d1jxeva

Podziel się opinią

Share

d1jxeva

d1jxeva
Więcej tematów