Trwa ładowanie...
dumzun0
Policja

Kierowca pisał sms-a i omal nie zabił kobiety

Policjanci z Łukowa w woj. lubelskim przedstawili zarzuty sprawcy wypadku drogowego w miejscowości Wagram. Kierujący volkswagenem 30-latek po zderzeniu się z peugeotem nie udzielił pomocy rannej kobiecie i uciekł, zostawiając swój samochód. Mundurowi ustalili, że w chwili wypadku mężczyzna pisał sms-a. Po dwóch dniach kierowca sam zgłosił się na komendę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowca pisał sms-a i omal nie zabił kobiety
(Policja)
dumzun0

Wypadek wydarzył się w czwartek na łuku drogi. 30-latek zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z peugeotem. - Autem kierowała 25-latka z gminy Łuków. Mężczyzna nie zainteresował się losem rannej i uciekł. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala - powiedział Wirtualnej Polsce asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej policji.

Dodaje, że funkcjonariusze drogówki w porzuconym volkswagenie znaleźli telefon komórkowy sprawcy wypadku. Na wyświetlaczu widoczny był niedokończony sms. Okazało się, że 30-latek nie miał prawa jazdy.

- Mężczyzna zgłosił się do nas sam, ale jego zatrzymanie było kwestią godzin. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie - dodaje policjant.

dumzun0

Mieszkaniec podłukowskiej miejscowości przyznał się do winy. Stwierdził, że uciekł, bo obawiał się konsekwencji za brak posiadania prawa jazdy. Teraz grozi mu kara do 4,5 roku więzienia.

Zobacz więcej: Kierowca pędził po niedokończonej drodze

dumzun0

Podziel się opinią

Share

dumzun0

dumzun0
Więcej tematów