Trwa ładowanie...
d2baef3

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019? Koniec zmiany czasu coraz bliżej

Pod koniec października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Musimy odpowiednio przestawić zegarki. Już niebawem doświadczymy ostatniej zmiany czasu.
Share
Zmiana czasu na zimowy 2019 nastąpi w ostatni weekend października.
Zmiana czasu na zimowy 2019 nastąpi w ostatni weekend października.Źródło: Pixabay.com
d2baef3

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019? Będziemy spać dłużej?

Zmiana czasu w Polsce następuje wiosną i jesienią. W marcu przesuwamy wskazówki naprzód, zmieniając czas na letni. W październiku cofamy je, zmieniając czas na zimowy.

W tym roku zmiana czasu odbywa się w nocy z 26 na 27 października. Wskazówki zegara przesuniemy wtedy z godziny 3 na 2. Śpimy o godzinę dłużej. Dzięki czasowi zimowemu zdobywamy więcej światła słonecznego w te miesiące roku, kiedy dzień jest krótszy.

d2baef3

Za jesienną zmianę czasu zapłacimy w ostatni weekend marca. W nocy z 28 na 29 marca 2020 roku odbędzie się zmiana czasu na letni. Przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2 na 3. Wtedy będziemy spali o godzinę krócej.

Kiedy ostatnia zmiana czasu? Unia Europejska zmienia prawo

Zmianę czasu czeka likwidacja. Takie zarządzenie wydał Parlament Europejski po długich konsultacjach społecznych. 84 procent z 4,6 miliona ankietowanych Europejczyków zagłosowało za wycofaniem zmiany czasu.

Do kwietnia 2020 roku wszystkie kraje członkowskie UE zdecydują, czy pozostaną przy czasie letnim, czy zimowym. Prawdopodobnie w całej Unii zostanie przyjęty jeden czas. Nie wiadomo, jaki będzie obowiązywał w Polsce.

Ostatnia zmiana czasu odbędzie się w 2021 roku. Jeśli państwa Unii pozostaną przy czasie letnim, będzie to w marcu. Jeśli przegłosowany będzie czas zimowy, równo za dwa lata czeka nas ostatnia zmiana czasu.

d2baef3

Podziel się opinią

Share
d2baef3
d2baef3
Więcej tematów