Trwa ładowanie...

"Kiedy zginiemy, pamiętajcie o 200 tys. ludzi, którzy wciąż tu tkwią". 7-letnia Bana pokazuje bombardowane Aleppo

• 7-letnia Bana Alabed mieszka we wschodniej, nieustannie bombardowanej części syryjskiego Aleppo • Dziewczynka, dzięki pomocy mamy, "raportuje" o sytuacji w jej mieście w jednym z serwisów społecznościowych • Wśród opublikowanych materiałów dominują nagrania chmur popiołu po kolejnych eksplozjach i prośby o wsparcie dla uwięzionych w Aleppo Syryjczyków
Share
"Kiedy zginiemy, pamiętajcie o 200 tys. ludzi, którzy wciąż tu tkwią". 7-letnia Bana pokazuje bombardowane Aleppo
Źródło: Twitter.com/AlabedBana
d40m92a

"Pozdrawiam z Aleppo. Wciąż żyjemy". Takimi słowami z tysiącami użytkowników śledzących jej konto na Twitterze wita się 7-letnia Bana Alabed. Powitaniu towarzyszy zdjęcie unoszącej się w powietrzu chmury pyłu, która powstała po zrzuceniu kolejnej bomby na wschodnią część syryjskiego miasta.

Twitter dziewczynki pełen jest tego typu przejmujących relacji. Obok zdjęć to także nagrania dokumentujące bombardowanie miasta oraz apele do międzynarodowej społeczności, by doprowadziła do zakończenia wojny. W jednym z najbardziej dramatycznych wpisów dziewczynka łamaną angielszczyzną żegna się z czytelnikami: "Ostatnia wiadomość - trwa ciężkie bombardowanie, niemożliwe, że to przeżyjemy. Kiedy zginiemy, pamiętajcie o 200.000 ludzi, którzy wciąż tu tkwią." Inny tweet, który ze względu na drastyczną treść nie zostanie tu opublikowany, pokazuje ofiarę wojny - kilkuletnią koleżankę Bany w kałuży krwi.

O dziewczynce zrobiło się głośno, gdy zwróciła się do pisarki Joanne K. Rowling z prośbą o jej powieści z cyklu o Harrym Potterze. Autorka bestsellerów bez wahania podarowała Banie swoje książki. Nieliczne wpisy na jej profilu, które nie skupiają się na wojnie, pokazują Syryjkę podczas lektury, w czasie której często towarzyszą jej młodsi bracia. W ostatnim z nich Bana napisała: "Czytam, żeby zapomnieć o wojnie".

d40m92a

Podziel się opinią

Share
d40m92a
d40m92a
Więcej tematów