Trwa ładowanie...
d1t4djx
24-10-2008 15:25

Kiedy Polacy chcą mieć wolne?

Prawie połowa Polaków (47%)
opowiedziało się za wprowadzeniem święta Trzech Króli jako dnia
wolnego od pracy, 20% badanych za wolną Wigilią, 11%
Dniem Jana Pawła II, 10% Wielkim Piątkiem, a 5% za
wolnym Dniem Zadusznym - wynika z sondażu OBOP.

d1t4djx
d1t4djx

Sejm odrzucił w ubiegłym tygodniu obywatelski projekt ustawy ustanawiającej święto Trzech Króli - 6 stycznia - dniem wolnym od pracy. Za przyjęciem wniosku PO o odrzucenie projektu opowiedziało się w piątek 207 posłów, przeciw było 186, od głosu wstrzymało się 2.

Według 49% respondentów Ośrodka Badania Opinii Publicznej, gdyby to od nich zależało, powinno się wprowadzić w Polsce jakieś nowe święto jako dzień wolny od pracy, a 41% badanych uważa, że takiego święta nie powinno się wprowadzać. Natomiast 10% nie potrafiło zająć stanowiska w tej kwestii.

W ocenie ankietowanych, gdyby wprowadzono jakieś nowe święto wolne od pracy, to równocześnie powinno się znieść któreś z obecnych świąt wolnych od pracy.

Zdaniem 74% badanych nie wszystkie dotychczasowe święta powinny być dalej wolne od pracy. 6% byłoby skłonnych oddać Święto 1 Maja, a po 1% - Poniedziałek Wielkanocny i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

71% respondentów przychyla się do poglądu, że Polacy są społeczeństwem na dorobku i muszą dużo pracować, a 18%, że Polacy już się napracowali i należy im się więcej czasu wolnego. 11% nie miało na ten temat zdania.

Sondaż OBOP został przeprowadzony w dniach 2-6 października tego roku na 1000-osobowej ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie losowej mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej.

d1t4djx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t4djx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj