Trwa ładowanie...
d4i48xx

Kiedy Dzień nauczyciela 2019? Pomysły na prezent dla nauczyciela z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień nauczyciela to jedno z najważniejszych świąt w szkolnym kalendarzu. Obchodzone jest zawsze w październiku. Wiele szkół jest wtedy nieczynnych lub działa w świątecznej formie. Szukasz pomysłu na prezent dla nauczyciela z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Sprawdź nasze propozycje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Nauczyciela 2019 już 14 października
Dzień Nauczyciela 2019 już 14 października (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d4i48xx

W Dzień Nauczyciela w szkołach odbywają się apele, podczas których dyrektorzy oraz kuratorzy wręczają nauczycielom awanse. Uczniowie przygotowują na tę okazję specjalne przedstawienia. Dzień Edukacji Narodowej jest obchodzony również przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym dniu wręczane są nagrody oraz odznaczenia dla nauczycieli.

Dzień Edukacji jest świętem stałym i zawsze ma tę samą datę. Dzień Nauczyciela 2019 odbędzie się w poniedziałek 14 października.

Tradycja obchodzenia w Polsce Dnia Nauczyciela sięga 1972 roku. Wtedy ustawa Karta praw i obowiązków nauczyciela ustanowiła święto wszystkich nauczycieli. W 1982 roku w życie weszła Karta Nauczyciela, która zmieniła nazwę święta z Dnia Nauczyciela na Dzień Edukacji Narodowej.

d4i48xx

14 października nie jest datą przypadkową. Właśnie 14 października 1773 roku powstała Komisja Edukacji Narodowej. Jej inicjatorem był król Stanisław August Poniatowski.

Prezent dla nauczyciela z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Wybór prezentu dla nauczyciela w dniu jego święta to nie lada wyczyn. Z jednej strony warto postawić na coś oryginalnego, z drugiej jednak nie wypada zapomnieć o tradycji.

Do tych tradycyjnych prezentów z pewnością należą kwiaty. Nie wypada zapomnieć również o słodkościach. Sprawdzą się cukierki, czekolady, bombonierki, jak i domowe ciasta.

d4i48xx

Do mniej tradycyjnych prezentów należą książki, albumy ze zdjęciami, czy też wspólne wyjścia do kina, czy teatru. Sprawdzonymi prezentami dla nauczyciela mogą być również pióra wieczne, długopisy czy też biżuteria.

Czasami z okazji Dnia Nauczyciela warto pomyśleć o prezencie, który przyda się szkole. Czasami nauczyciele będą bardziej zadowoleni z nowych pomocy dydaktycznych dla klasy niż z indywidualnego prezentu.

d4i48xx

Podziel się opinią

Share

d4i48xx

d4i48xx
Więcej tematów