Trwa ładowanie...
d80100e

KIE o najtrudniejszych rozdziałach i strategii negocjacyjnej

KIE, który zbiera się w środę pod przewodnictwem premiera Leszka Millera, zajmie się m.in. informacją ws. działań w rolnictwie, polityce regionalnej oraz budżecie i finansach, a także realizacją strategii negocjacyjnej.

d80100e
d80100e

Rzeczniczka UKIE Ewa Haczyk poinformowała, że w posiedzeniu Komitetu Integracji Europejskiej będą uczestniczyć również obaj jego społeczni członkowie: były szef UKIE Jacek Saryusz-Wolski i były główny negocjator Jan Kułakowski.

Ministrowie odpowiedzialni za proces przygotowań Polski do integracji z UE ocenią stan prac nad przygotowywanymi projektami niezbędnych działań w trzech ostatnich, a zarazem najtrudniejszych obszarach negocjacyjnych: rolnictwie, polityce regionalnej oraz budżecie i finansach.

KIE ma się również zająć raportem w sprawie dostosowań instytucjonalnych w Polsce do wymogów członkostwa w UE. W części raportu - która stanowi fragment programu działań rządu - zawarte są zadania na lata 2002-2003. Chodzi o konieczne wzmocnienie polskiej administracji w ostatnich dwóch latach poprzedzających planowane wejście Polski do Unii.

Członkowie Komitetu rozpatrzą też raport na temat zagrożeń w realizacji programów pomocy przedczłonkowskiej, czyli Phare i ISPA. "Chłonność" Polski na unijne pieniądze zmniejsza się w ostatnich latach zamiast rosnąć, tymczasem stronie polskiej coraz częściej brakuje pieniędzy na współfinansowanie projektów.

Wciąż brak też odpowiedniej liczby wystarczająco dobrze przygotowanych projektów i to zarówno opracowywanych przez administrację centralną jak i samorządową. (aka)

d80100e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d80100e
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj