Trwa ładowanie...

Kibice Legii zdewastowali autobusy MPK w Poznaniu

Chociaż sam niedzielny mecz Lech - Legia odbył się bez żadnych burd ze strony kibiców, w drodze ze stadionu na stację kolejową fani z Warszawy zniszczyli kilkanaście autobusów MPK. Z niektórych ukradli nawet gaśnice.

Kibice Legii zdewastowali autobusy MPK w PoznaniuŹródło: KWP w Poznaniu
d36qpsa
d36qpsa

Mecze Lecha z Legią to zawsze wydarzenie o wyjątkowym stopniu zagrożenia ze względu na odwieczną nienawiść między kibicami obu drużyn. W niedzielę na INEA Stadionie mecz tych zespołów oglądało na trybunach ponad 41 tysięcy osób, w tym 2-tysięczna grupa fanów Legii.

Do zabezpieczenia meczu skierowano aż 886 policjantów z wydziałów prewencji, ruchu drogowego, służb kryminalnych i dochodzeniowych z Wielkopolski, a także z Bydgoszczy i Zielonej Góry. Z powietrza nad bezpieczeństwem widzów czuwały policyjne helikoptery, które na bieżąco monitorowały sytuację zarówno w obrębie stadionu, jak i na trasie przejazdu pociągów z warszawskimi kibicami.

- Policjanci byli dobrze przygotowani do tego spotkania – zapewnia Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Zabezpieczali trasy dojazdowe do stadionu, regulowali ruch w obrębie skrzyżowań. Dzięki temu wszystko przebiegało sprawnie. Kibice mogli bez przeszkód dotrzeć i opuścić stadion po zakończonym spotkaniu – dodaje, zapewniając, że przed, w trakcie i po meczu policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów.

Niestety, jak się okazało, zupełnie spokojnie jednak nie było. Kibice z Warszawy zniszczyli bowiem autobusy MPK, które dowoziły ich ze stacji kolejowej na stadion i z powrotem.

d36qpsa

- Uszkodzenia są w większości z 15 wynajętych autobusów – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań. – Kibice wybijali szyby, wyrywali okna, ramki, w których znajdowały się tablice informacyjne, stłukli klosze lamp, ale najdziwniejsze to kradzież młotków bezpieczeństwa, a nawet 6-kilogramowych gaśnic – dodaje.

MPK swoje straty oszacowało na kilkanaście tysięcy złotych. Autobusy do przewiezienia kibiców Legii wynajął Lech Poznań i zgodnie z umową najmu to on ponosi odpowiedzialność za ewentualne straty. Na razie jednak policja stara się ustalić sprawców, którzy odpowiedzieliby karnie za zniszczenia.

- Bezpośrednio po ujawnieniu uszkodzeń wskazanie sprawców było niemożliwe, ale teraz prowadzimy czynności w tej sprawie, m.in. analizujemy zapis z monitoringu – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Święcichowski.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d36qpsa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36qpsa
Więcej tematów