Trwa ładowanie...

Kibice Lecha chcą kupić 50 tysięcy odblaskowych opasek dla uczniów

Poznańscy kibice zbierają pieniądze, za które chcą kupić odblaskowe opaski dla uczniów szkół podstawowych z terenu całego województwa wielkopolskiego. Opaski mają poprawić ich widoczność na drodze.
Share
Kibice Lecha chcą kupić 50 tysięcy odblaskowych opasek dla uczniów
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d413na7

Zbiórka pieniędzy to inicjatywa Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. Pomysł, aby kupić akurat opaski odblaskowe, wziął się z własnych obserwacji i doświadczeń kibiców.

- Gdy jedziemy na mecz wyjazdowy, zdarza nam się jeździć drogami, które nie tylko są w fatalnym stanie, ale nie są też oświetlone, co może być niebezpieczne dla biegaczy, rowerzystów, a także idących poboczem pieszych, wśród których nie brakuje dzieci – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Marcin Kawka ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

Opaska ma nie tylko chronić uczniów, ale też być dla nich atrakcyjnym gadżetem, który będą z chęcią zakładać, stąd pomysł, aby umieścić na niej herb Lecha i napis „Kibole dla kiboli”.

d413na7

- Wiemy, że noszenie takiej zwyczajnej opaski wiele dzieci traktuje jako obciach, ale jeśli to będzie gadżet z herbem Lecha, to założą go chętniej, bo dzieciaki w Wielkopolsce szaleją za Lechem mimo ostatnich „fenomenalnych” występów piłkarzy – mówi Kawka.

Jedna taka opaska kosztuje złotówkę, a kibice zamierzają ich rozdać aż 50 tysięcy uczniom szkół podstawowych z terenu całej Wielkopolski, gdzie Lech Poznań jest zdecydowanie najpopularniejszym klubem piłkarskim. Jak nietrudno policzyć, akcja wymaga zebrania kwoty 50 tysięcy złotych. Zbiórka potrwa do 15 października.

Akcję wspierają: Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Kibolski Klub Sportowy Wiara Lecha, Kibice Razem Lech Poznań.

Pieniądze można wpłacać na konto stowarzyszenia o numerze: 38 1240 6524 1111 0010 5777 1501 (Bank PEKAO SA), wpisując w tytule przelewu „Działalność statutowa OPASKA”.

d413na7

Zbiórki są też prowadzone przed meczami Lecha rozgrywanymi w Poznaniu. Dodatkowym źródłem pieniędzy mają być licytacje różnych gadżetów, m.in. piłki z autografami piłkarzy Lecha, którzy w 2010 r. zdobyli poprzednie mistrzostwo Polski, a także numer startowy 1922 zbliżającego się poznańskiego maratonu (w 1922 r. powstał klub piłkarski dziś znany pod nazwą Lech Poznań).

To nie pierwsza akcja kibiców Lecha, których celem jest poprawienie bezpieczeństwa na drodze najmłodszych. W 2010 r. fani kupili i rozdali dzieciom z wielkopolskich przedszkoli 52 tysiące odblaskowych kamizelek.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d413na7

Podziel się opinią

Share
d413na7
d413na7
Więcej tematów