Trwa ładowanie...

KE zaleca rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z kolejnym krajem

Komisja Europejska zarekomenduje Radzie Europejskiej rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Bośnią i Hercegowiną - oświadczyła we wtorek szefowa KE Ursula von der Leyen podczas przemówienia w Parlamencie Europejskim.

KE zaleca rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Bośnią i HercegowinąKE zaleca rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Bośnią i HercegowinąŹródło: PAP, fot: RONALD WITTEK
da0wq6v
da0wq6v

W trakcie wystąpienia w Parlamencie Europejskim Ursula von der Leyen podkreśliła, że Bośnia i Hercegowina podjęła "imponujące kroki" na drodze do Unii Europejskiej.

- Dzisiaj podejmiemy decyzję o zaleceniu Radzie rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Bośnią i Hercegowiną - ogłosiła przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Bośnia i Hercegowina bliżej UE

Szefowa KE wyjaśniła, że Bośnia i Hercegowina "pokazuje, iż może spełnić kryteria członkostwa oraz spełnić aspiracje swoich obywateli do bycia częścią unijnej rodziny".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Bosak komentuje wpis Żukowskiej. "Zwyczajne chamstwo i prymitywizm"

- To jest powód, dla którego zdecydujemy się zalecić Radzie rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych - zaznaczyła Ursula von der Leyen.

da0wq6v

Bośnia i Hercegowina obecnie stara się także o wstąpienie do NATO. Od 2018 roku kraj posiada kluczowy dokument na drodze do przystąpienia do Sojuszu, czyli Plan Działań na rzecz Członkostwa (ang. Membership Action Plan - MAP), który przyznawany jest za zgodą wszystkich jego członków.

Przeczytaj również:

da0wq6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da0wq6v
Więcej tematów