Trwa ładowanie...
d2vb5jm

KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Chodzi o prawo imigracyjne

Komisja Europejska w czwartek skierowała do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawę przeciwko Węgrom. KE uznała, że węgierskie regulacje dotyczące azylu i odsyłania migrantów do ich krajów pochodzenia są sprzeczne z regulacjami UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reformy rządu Viktora Orbana nie spodobały się Komisji Europejskiej
Reformy rządu Viktora Orbana nie spodobały się Komisji Europejskiej (East News)
d2vb5jm

Komisja rozpoczęła także kolejną procedurę o naruszenie prawa UE w sprawie pakietu ustaw antyimigracyjnych, określanych jako "Stop Soros". Wspomniane regulacje penalizują działania nakierowane na wsparcie migrantów i utrudniają dostęp do wnioskowania o azyl. KE zwróciła uwagę, że węgierskie przepisy ograniczają wolność jednostki.

Przyjęte w czerwcu zmiany w ramach pakietu "Pro Soros" zakładają, że za wspomaganie bezprawnej imigracji na Węgrzech będzie uchodziło np. umożliwianie wszczęcia postępowania o uzyskanie statusu uchodźcy komuś, kto nie jest narażony na prześladowania u siebie w kraju lub w państwie, przez które przejeżdżał.

Węgry, a także Niemcy zostały zaskarżone do Trybunału Sprawiedliwości UE również w sprawie nieprzestrzegania regulacji Trzeciego Pakietu Energetycznego. Komisja oceniła, że Węgry "nie zapewniły prawidłowego wdrożenia wymagań pakietu odnośnie do taryf sieciowych".

d2vb5jm

Zobacz także: Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vb5jm

Podziel się opinią

Share

d2vb5jm

d2vb5jm
Więcej tematów