Trwa ładowanie...
pasażer

Kazali niepełnosprawnemu wczołgać się do samolotu

Japońskie linie lotnicze Vanilla Air przepraszają niepełnosprawnego pasażera, któremu obsługa nie chciała pomóc. Sam musiał wczołgać się po schodach na pokład samolotu.

Share
Kazali niepełnosprawnemu wczołgać się do samolotu
Źródło: PAP/EPA, Fot: Robert Schlesinger
d2nagv1

"Przykro nam"

Hideto Kijima do samolotu wsiadł z pomocą przyjaciół. Ale w drodze powrotnej z wyspy Amami, pracownicy Vanilla Air poinformowali go, że ze względów bezpieczeństwa nie odleci, jeśli nie będzie mógł wspiąć się po schodach na pokład bez niczyjej pomocy.

d2nagv1

Niektóre linie lotnicze wymagają, aby pasażerowie niepełnosprawni informowali o swojej niepełnosprawności jeszcze przed wylotem.

"Przykro nam" - teraz kierownictwo Vanilla Air przeprasza i obiecuje wprowadzenie nowych uregulowań dotyczących pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

To nie pierwszy taki incydent

W kwietniu, brutalne wyprowadzenie z samolotu 69-letniego pasażera Davida Dao, wywołało oburzenie na całym świecie. Rozgorzała dyskusja o tym, czy linie lotnicze miały prawo w tak skandaliczny sposób potraktować klienta.

Do zdarzenia doszło podczas lotu z Chicago do Louisville w Kentucky. Linie United Airlines potrzebowały dodatkowych miejsc dla swoich pracowników, więc komputer drogą losową wybrał czterech podróżnych, mających opuścić pokład. Jednak jeden z nich nie zgodził się na to. Tłumaczył, że jest lekarzem i następnego dnia musi pojawić się w pracy, ponieważ ma umówionych pacjentów. Ten argument nie przemówił do policjantów oraz ochrony i został przez nich wyciągnięty siłą.

Zobacz też: Samolot w wersji XXL

Źródło: WP, BBC, TVP Info

d2nagv1

Podziel się opinią

Share
d2nagv1
d2nagv1
Więcej tematów