Trwa ładowanie...
d14nwqv

Katowiczanie zdecydują na co wydadzą 10 mln zł

Zbliża się dzień, w którym mieszkańcy Katowic zadecydują co zrobić z 10 mln zł w ramach budżetu obywatelskiego. Głosowanie potrwa od 17 do 21 września, a wyniki poznamy już 30 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowiczanie zdecydują na co wydadzą 10 mln zł
(katowice.eu)
d14nwqv

Budżet obywatelski w Katowicach powstał z inicjatywy społeczników. Katowiczanie otrzymają w sumie do dyspozycji 10 mln zł. Kwotę tę podzielono na 22 dzielnice: 4 mln zostały podzielone po równo na każdą z nich, zaś pozostałe 6 mln rozdysponowano proporcjonalnie do liczby mieszkańców. W ten sposób najwięcej do wydania jest w Ligocie i Panewnikach - ponad 800 tys., a najmniej w Zarzeczu - ponad 200 tys.

Do głosowania zostały pozytywnie zakwalifikowane 204 projekty i spośród tylu będą wybierać mieszkańcy Katowic. Do 15 września w każdej dzielnicy odbyło się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego autorzy projektów przekonywali społeczność lokalną do swoich pomysłów.

Od 17 do 21 września to katowiczanie będą decydować, na co przeznaczyć 10 mln zł. Punkty, w których będzie można głosować, będą czynne w godzinach od 8:00 do 19:00 (od środy do piątku), a w sobotę i niedzielę od godziny 9:00 do 17:00.

d14nwqv

- Zrealizowane zostaną te zadania, które otrzymały najwięcej głosów, aż do wyczerpania puli środków przewidzianych dla danej jednostki pomocniczej. Oznacza to, że jeśli zwycięski projekt nie wykorzystuje całej puli, realizowane będą kolejne projekty, które zdobyły najwięcej głosów i mieszczą się w kwocie pozostałej do dyspozycji - informuje zespół prasowy Urzędu Miejskiego w Katowicach.

Głosować nad budżetem obywatelskim mogą mieszkańcy Katowic, którzy ukończyli 16 lat. Każdy zameldowany w mieście człowiek ma możliwość wyboru jednego zadania, które samo w sobie jest banalnie proste. Wystarczy przyjść do wyznaczonego dla swojej dzielnicy punktu i przy wybranym pomyśle postawić "X".

Warto pamiętać, że każdy uprawniony może zagłosować tylko raz i tylko na jeden projekt - w razie głosowania w kilku punktach lub na kilka propozycji, głos traci ważność. Wyniki głosowania poznamy już 30 września.

d14nwqv

Podziel się opinią

Share
d14nwqv
d14nwqv
Więcej tematów