Trwa ładowanie...

Katowice przygotowują się do Festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Wielkimi krokami zbliża się kolejny duży letni festiwal w Katowicach - Tauron Nowa Muzyka. W czwartek, 21 sierpnia, rozpocznie się 9. edycja tego wielkiego święta muzyki.
Share
Katowice przygotowują się do Festiwalu Tauron Nowa Muzyka
Źródło: facebook.com/NowaMuzyka
d3c0fpi

Koncert otwarcia odbędzie się w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Mikołowskiej. Po raz pierwszy w historii festiwalu pojawi się muzyka gospel. Chór wystąpi w towarzystwie zespołu Sorry Boys, polskiej grupy, która łączy delikatną elektronikę z rockowym brzmieniem. Gwiazdą wieczoru będzie Chet Faker - pochodzący z Australii młody twórca, który od 2011 r. robi furorę w internecie.

W piątek, 22 sierpnia, koncerty przenoszą się na teren Muzeum Śląskiego. Rozstawione będą tam cztery sceny, a wystąpią na nich muzycy z niemalże całego świata. Festiwal kontynuuje zderzanie się różnych światów muzycznych: tyska orkiestra kameralna Aukso wystąpi wraz z skandynawską grupą post-jazzową Jaga Jazzist.

Kolejnego dnia muzyka nadal będzie rozbrzmiewać w Muzeum Śląskim. Wśród wykonawców znajdziemy m.in. WhoMadeWho z Danii. Artyści znani są z porywania tłumów na koncertach, niezależnie od materiału, który prezentują. Za każdym razem można spodziewać się jednego: to będzie występ jedyny w swoim rodzaju, coś innego i nowego. W Katowicach pokażą na co ich stać z kawałkami z krążka "Dreams".

d3c0fpi

W tym roku dodatkowym powodem do radości fanów subbasów będzie impreza 10-lecia Hyperdub. Jedna z sobotnich scen Nowej Muzyki będzie w pełni poświęcona wykonawcom związanym z tą wytwórnią. Wystąpi na niej m.in. Kode 9, legendarny już założyciel Hyperdub. To nie tylko muzyk, ale także pisarz. Wydał książkę o wykorzystaniu dźwięku jako broni. Artysta lubi zaskakiwać publiczność także muzycznie, np. połączeniami dubstepu z latynoskimi rytmami, więc jest na co czekać.

W tym roku po raz pierwszy koncert finałowy odbędzie się w budynkach starej Fabryki Porcelany Śląskiej Giesche. W niedzielę, 24 sierpnia, wystąpi tam Nils Frahm, niemiecki artysta, który potrafi zahipnotyzować publikę. Uwielbia improwizować i eksperymentować, tworzy muzykę, która jest rozpoznawalna od niemalże pierwszych taktów.

To oczywiście nie wszyscy artyści, którzy wystąpią w Muzeum Śląskim. Więcej informacji na stronie www.festiwalnowamuzyka.pl.

Karnety na wszystkie cztery dni festiwalu zostały już dawno wyprzedane, wciąż można jednak kupować bilety na poszczególne dni.

d3c0fpi

Podziel się opinią

Share
d3c0fpi
d3c0fpi
Więcej tematów