Trwa ładowanie...

Katowice. Przebudowa Alei Roździeńskiego. Miasto pokazało wizualizację

Szykują się wielkie zmiany w Alei Roździeńskiego w Katowicach. Skorzystają nie tylko kierowcy, ale także mieszkańcy pobliskiego osiedla. Przebudowa ma pomóc upłynnić ruch i ograniczyć tworzące się w tej okolicy korki w godzinach szczytu. Ponadto rozwiązanie to spowoduje redukcję hałasu i emisji spalin. Wartość inwestycji szacowana jest na blisko 95 mln złotych.

Share
Katowice. Przebudowa Alei Roździeńskiego przy wylocie z tunelu, fot. Urząd Miasta Katowice
Katowice. Przebudowa Alei Roździeńskiego przy wylocie z tunelu, fot. Urząd Miasta Katowice
d13flji

Inwestycja dotyczy przebudowy Alei Roździeńskiego przy wylocie z tunelu katowickiego, dokładnie na odcinku od węzła z ul. Dobrowolskiego i Dudy Gracza, aż do węzła z ul. Murckowską oraz Bagienną.

- Aleja Roździeńskiego pełni bardzo ważną rolę zarówno w ruchu lokalnym, jak i metropolitalnym. Jako część Drogowej Trasy Średnicowej jest dla mieszkańców Katowic jednym z kluczowych połączeń drogowych. Wysokie natężenie ruchu na tej drodze prowadzi często do tworzenia się korków, co bezpośrednio przekłada się na problemy mieszkańców, którzy chcą dojechać do Osiedla "Gwiazdy" bądź z niego wyjechać. Przebudowa Alei Roździeńskiego w tym rejonie przyniesie mieszkańcom Katowic realne korzyści. Wpłynie nie tylko na znaczące zwiększenie płynności ruchu i oszczędności w czasie oraz paliwie, ale też zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, redukcję emisji spalin i hałasu – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

d13flji

Katowice. Przebudowa Alei Roździeńskiego. Co się zmieni?

Planowana przebudowa będzie obejmować jezdnię wylotową z tunelu oraz trasę w kierunku wschodnim. Powstanie tam także estakada dla samochodów poruszających się w stronę Tychów.

Wyburzanie miejskich kolosów. Potężna eksplozja

Ponadto inwestycja przewiduje podniesienie istniejących już ekranów akustycznych po północnej stronie Osiedla "Gwiazdy" i rozbudowę przejścia podziemnego pod Drogową Trasą Średnicową.

To jednak nie koniec zmian, mieszkańcy Katowic zyskają w okolicy także nowe chodniki, lepsze oświetlenie dróg, miejsca postojowe i ścieżki rowerowe. Władze miasta planują również zazielenienie terenów Osiedla "Gwiazdy".

d13flji

Miasto zakłada, że dokumentacja projektowa zostanie opracowana maksymalnie do 2023 roku. Natomiast według planu prace nad przebudową powinny odbyć się w latach 2024 – 2026.

Katowice. Przebudowa Alei Roździeńskiego przy wylocie z tunelu, fot. Urząd Miasta Katowice
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13flji

Podziel się opinią

Share
d13flji
d13flji
Więcej tematów