Trwa ładowanie...
d3bx4qm

Katowice: Policjant zawieszony za uderzenie obcokrajowca

Komendant Miejski Policji w Katowicach zdecydował się zawiesić jednego z funkcjonariuszy w związku z bójką z obcokrajowcami. Wobec zawieszonego policjanta wszczęto postępowania dyscyplinarne i administracyjne. Grozi mu całkowite zwolnienie ze służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjant po służbie został pobity, a potem sam uderzył Brytyjczyka. Może zostać zwolniony.
Policjant po służbie został pobity, a potem sam uderzył Brytyjczyka. Może zostać zwolniony. (WP.PL/Paweł Kozioł)
d3bx4qm

Do wspomnianej bójki doszło w sobotni wieczór w jednym z lokali w centrum Katowic. Trzech Polaków zareagowało na niewłaściwe zachowanie grupę czterech Brytyjczyków - obcokrajowcy znieważali symbole narodowe. Mężczyźni z Wielkiej Brytanii pobili reagującą trójkę i uciekli. Na miejsce została wezwana policja.

Dwóch pobitych potrzebowało pomocy lekarskiej. Trzecim był wspomniany policjant, który był wtedy po służbie. Pojechał razem z funkcjonariuszami szukać Brytyjczyków, ponieważ był w stanie ich rozpoznać.

Obcokrajowców złapano w pobliżu katowickiego Spodka. Jeden z nich stawiał opór, więc trzeba było zastosować wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Prawdopodobnie wtedy 48-letni obywatel Wielkiej Brytanii został uderzony przez pobitego wcześniej policjanta. Mężczyzna doznał obrażeń twarzy.

d3bx4qm

Została wezwana karetka pogotowia. Uderzonego Brytyjczyka zabrano do szpitala, a pozostałych zatrzymano. Wtedy też zatrzymany został pobity policjant, który uderzył obcokrajowca.

O zdarzeniu natychmiastowo powiadomiono prokuratora oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Po otrzymaniu informacji komendant zawiesił 43-letniego funkcjonariusza w czynnościach służbowych.

d3bx4qm

Podziel się opinią

Share

d3bx4qm

d3bx4qm
Więcej tematów