Trwa ładowanie...
katowice

Katowice. Biały proszek w przesyłce do sądu. Ewakuacja i zamknięte ulice

Duże utrudnienia w ruchu w rejonie Sądu Okręgowego w Katowicach. Po tym, jak z przesyłki pocztowej wysypał się biały proszek, służby ewakuowały gmach przy ul. Andrzeja i zamknęły okoliczne ulice.

Share
Katowice. Biały proszek w przesyłce do sądu. Ewakuacja i zamknięte ulice
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Aleksandra Koszyk
dlpfv1s
  • Konieczna była ewakuacja 400 osób. Wstrzymano ruch w całej okolicy
  • Na miejsce wezwano patrol chemiczny
  • W pomieszczeniu z proszkiem odizolowano cztery osoby

Z budynku Sądu Okręgowego przy ul. Andrzeja w Katowicach ewakuowano ok. 400 osób. Na miejscu są strażacy, w tym pluton chemiczny z Piotrowic oraz policja - podaje dziennikzachodni.pl.

dlpfv1s

Według ustaleń portalu, z przesyłki, która trafiła do sądu przez biuro podawcze, wysypał się biały proszek. Do koperty miał być dołączony list z pogróżkami.

- Na miejscu czynności wykonuje straż pożarna. Policjanci zabezpieczają teren do czasu potwierdzenia czy to zagrażająca życiu substancja czy zwykły proszek - mówi śląskiemu portalowi sierż. szt. Maciej Bajerski z policji w Katowicach. W pomieszczeniu z proszkiem i kopertą znajdują się cztery odizolowane osoby.

Ul. Andrzeja została zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do Mikołowskiej. Powoduje to duże utrudnienia w centrum Katowic. Opóźnienia dotyczą linii nr: 51, 154, 177, 297, 632 i 672.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

dlpfv1s

Podziel się opinią

Share
dlpfv1s
dlpfv1s
Więcej tematów