Trwa ładowanie...

Kategoryczny wpis Lecha Wałęsy do Andrzeja Dudy. "Zabraniam panu"

Lech Wałęsa nie odpuszcza prezydentowi. W poniedziałek zabronił Andrzejowi Dudzie powoływania się na ideały Solidarności. Były przywódca tego ruchu twierdzi, że prezydent nie jest godnym spadkobiercą jego dziedzictwa.
Share
Lech Wałęsa
Lech WałęsaŹródło: East News
d3sxpl1

"Panie prezydencie Duda. Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu kategorycznie powoływać się na historyczną Solidarność. Za postawą jaką Pan prezentuje, za burzenie systemu trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, za łamanie Konstytucji. Za kłamstwa, manipulacje i pomówienia. Jestem przekonany że Solidarność tamtych czasów by to z hukiem zrobiła, by Pan nie kalał jej szeregów" - czytamy na Facebooku byłego prezydenta.

Wałęsę najprawdopodobniej rozsierdziło wystąpienie Andrzeja Dudy podczas spotkania Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność w katowickim Spodku. Prezydent mówił m.in. o konieczności reformy sądów. Podczas przemówienia podkreślał, że jeśli PiS nie wprowadzi koniecznych zmian, "Polska nigdy nie będzie normalnym państwem".

d3sxpl1

Wypowiedź Dudy ostro skrytykowało również Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. "Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec kampanii nienawiści skierowanej przeciwko sędziom, a realizowanej przez prezydenta" - napisali sędziowie w oficjalnym stanowisku.

Zobacz też: Sondaż. Kandydatem drugiego wyboru Władysław Kosiniak-Kamysz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sxpl1

Podziel się opinią

Share
d3sxpl1
d3sxpl1
Więcej tematów