Trwa ładowanie...
IAR

Katastrofie AirAsia winna pogoda?

Raport indonezyjskich służb meteorologicznych uwiarygadnia tezę, że przyczyną katastrofy samolotu lini AirAsia było załamanie pogody. Znaleziono piąty element zaginionego samolotu AirAsia.
Share
Katastrofie AirAsia winna pogoda?
Źródło: PAP/EPA, Fot: Wallace Woon
d3z08sc

Według wstępnych wniosków twórców dokumentu, "pogoda była podstawowym czynnikiem", który doprowadził do tragedii. Jedną z rozważanych możliwości jest to, że doszło do oblodzenia silników i ich uszkodzenia. Wiadomo, że tuż przed wypadkiem pilot samolotu AirAsia prosił indonezyjską kontrolę lotów o możliwość wejścia na wyższy pułap. Chciał w ten sposób uniknąć przechodzenia przez obszar burzowy. Nie pozwolono mu na wzniesienie, bo zagrażałoby to bezpieczeństwu ruchu.

Znaleziono piąty element zaginionego samolotu AirAsia

W wodach Morza Jawajskiego zlokalizowano piąty duży element samolotu linii AirAsia. Dowodzący akcją poszukiwawczą Fransiskus Bambang Soelistyo poinformował, że obiekt znajduje się na dnie.

d3z08sc

Airbus 1320-200 leciał z miasta Surabaja w Indonezji do Singapuru. Na jego pokładzie były 162 osoby. Nikt nie przeżył katastrofy. Do tej pory z Morza Jawajskiego wydobyto 30 ciał ofiar. Natrafiono też na obiekty, które mogą być częściami kadłuba maszyny. Znajdują się one na dnie morza, na głębokości około 30 metrów. Do akcji poszukiwawczej mają wkroczyć płetwonurkowie, gdy tylko uspokoi się morze.

d3z08sc

Podziel się opinią

Share
d3z08sc
d3z08sc
Więcej tematów