Trwa ładowanie...
dgmf7ck

Katastrofa rosyjskiego myśliwca Su-27 na Morzu Czarnym. Trwają poszukiwania pilota

Podczas planowanego lotu rosyjskiego myśliwca wojskowego Su-27 doszło do katastrofy. Samolot zniknął z radarów nad Morzem Czarnym. Informację potwierdziła rosyjska agencja informacyjna TASS. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza pilota maszyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa rosyjskiego myśliwca Su-27 na Morzu Czarnym. Trwają poszukiwania pilota
Katastrofa rosyjskiego myśliwca Su-27 na Morzu Czarnym. Trwają poszukiwania pilota (Getty Images, Fot: Denis Tyrin/ / Contributor)
dgmf7ck

Do incydentu nad Morzem Czarnym doszło w środę wieczorem. Pilot zaginionego myśliwca Su-27 brał udział w zaplanowanym locie. Maszyna zniknęła z radarów około godz. 20.10 czasu moskiewskiego. Po raz ostatni zlokalizowano ją 50 km od ukraińskiego miasta Teodozja.

"Kontynuowane są poszukiwania w strefie katastrofy. Samolot wpadł do morza, załoga jeszcze nie została znaleziona" – poinformowała agencja informacyjna TASS powołując się na źródło z kręgu rosyjskich służb.

W misji ratowniczej biorą udział dwa statki cywilne, ale akcja jest utrudniona ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

dgmf7ck

"W okolicy znajdują się dwa statki. Warunki pogodowe są niełatwe, temperatura wody wynosi 9 stopni Celsjusza, do tego dochodzą silne wiatry i fale. Widoczność jest słaba" – donosi TASS.

Poszukiwania mają być kontynuowane, dopóki istnieje nadzieja na znalezienie ocalałego pilota.

Zobacz też: Wielkie testy Rosji. Pokazali nowy samolot szturmowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dgmf7ck

Podziel się opinią

Share
dgmf7ck
dgmf7ck
Więcej tematów