Trwa ładowanie...
d24ehla
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Kataklizmy to nie kara Boska, to ostrzeżenie"

Podczas nabożeństwa Męki Pańskiej pod przewodnictwem Benedykta XVI w Wielki Piątek w bazylice watykańskiej kaznodzieja Domu Papieskiego ojciec Raniero Cantalamessa powiedział, że trzęsienia ziemi, huragany i inne kataklizmy "nie są nigdy karą Boską". Zaznaczył jednak, że są "ostrzeżeniem, w tym przypadku, by nie łudzić się, że nauka i technika wystarczą nam, by się uratować".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(AFP, Fot: OSSERVATORE ROMANO)
d24ehla

- Mówienie czegoś odwrotnego oznacza obrażanie Boga i ludzi - podkreślił włoski zakonnik. Zauważył, że katastrofy naturalne dotykają "zarówno winnych, jak i niewinnych".

Nawiązując do niedawnego trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii, ojciec Cantalamessa zwrócił uwagę: - Globalizacja ma przynajmniej ten pozytywny efekt - ból narodu staje się bólem wszystkich, wywołuje solidarność wszystkich.

- Daje nam to okazję do odkrycia, że jesteśmy jedną rodziną ludzką, związaną na dobre i na złe. Pozwala nam przekroczyć bariery rasy, koloru i religii - oświadczył kaznodzieja Domu Papieskiego. I ocenił: kataklizmy są "ostrzeżeniem, w tym przypadku, by nie łudzić się, że nauka i technika wystarczą nam, by się uratować".

d24ehla

- Jeśli nie będziemy umieli narzucić sobie limitów, mogą stać się, właśnie one, widzimy to, najpoważniejszym zagrożeniem ze wszystkich - dodał włoski kapucyn.

W dalszej części swego kazania ojciec Cantalamessa mówił o milionach biednych, "przygwożdżonych przez ubóstwo i niedorozwój", podczas gdy niektórzy - dodał - "pozwalają sobie na każdy luksus i nie wiedzą, jak wydać ogromne sumy, jakie zarabiają".

O godzinie 21.15 Benedykt XVI będzie przewodniczyć Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum.

d24ehla

Podziel się opinią

Share

d24ehla

d24ehla
Więcej tematów