Trwa ładowanie...
d2iagai

Kardynał George Pell skazany za pedofilię odwołał się do Sądu Najwyższego

Pełnomocnicy skazanego za pedofilię byłego watykańskiego "ministra finansów" kardynała George'a Pella odwołali się od wyroku sądu apelacyjnego, który utrzymał w mocy karę 6 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
George Pell
George Pell (East News)
d2iagai

Jak poinformował Sąd Najwyższy Australii, pełnomocnicy kardynała George'a Pella odwołali się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Wiktoria, utrzymującego w mocy karę 6 lat więzienia. To ostatnia szansa, by uchylono mu wyrok.

21 sierpnia sąd ten odrzucił apelację złożoną przez kardynała.

Kardynał Pell jest najwyższym dostojnikiem Kościoła ukaranym za pedofilię. Został skazany za czyny pedofilskie wobec dwóch chłopców. Do molestowania miało dojść w 1996 roku w katedrze świętego Patryka w Melbourne po niedzielnej mszy. Wyrok pierwszej instancji zapadł w marcu tego roku. Duchowny konsekwentnie nie przyznaje się do winy.

d2iagai

Akt oskarżenia sporządzono na podstawie zeznań jednej z ofiar; drugi mężczyzna zmarł przed kilkoma laty - przedawkował narkotyki.

Obrońcy kardynała Pella wskazywali w apelacji na błędy proceduralne podczas rozpraw. Podkreślali na przykład, że ława przysięgłych nie zadała pytania kardynałowi, czy przyznaje się on do winy.

Sąd odrzucił apelację. Przewodnicząca składu orzekającego uzasadniając decyzję stwierdziła, że zeznania ofiary kardynała Pella są w pełni przekonujące. - To nie jest kłamca, ktoś, kto fantazjuje, to świadek prawdy - stwierdziła.

W czerwcu 2017 roku, gdy kardynał Pell został oskarżony o wielokrotne molestowanie seksualne nieletnich, papież udzielił mu urlopu na czas procesu. Od tamtego czasu wpływowy, były już watykański "minister finansów" nie wrócił do Rzymu. W grudniu 2018 roku dostojnik został usunięty przez papieża Franciszka z Rady Kardynałów, pomagającej mu w zarządzaniu Kościołem i przygotowaniu reformy Kurii Rzymskiej.

d2iagai

Zobacz też: "Kto jest głupi?". Awantura w studiu między przedstawicielami KO i PiS

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d2iagai

Podziel się opinią

Share

d2iagai

d2iagai
Więcej tematów