Trwa ładowanie...

Kard. Nycz o małżeństwie: Związek mężczyzny i kobiety, wystarczy sięgnąć do Biblii

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas niedzielnej mszy z okazji 70. rocznicy powstania Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, tłumaczył wiernym istotę małżeństwa. - Nie wolno i nie ma potrzeby szukać innej definicji małżeństwa - mówił.

Share
Kard. Nycz o małżeństwie: Wystarczy sięgnąć do Biblii Kard. Nycz o małżeństwie: Wystarczy sięgnąć do Biblii Źródło: PAP, fot: Mateusz Marek
de207pn

- Nie wolno i nie ma potrzeby szukać innej definicji małżeństwa, czy wręcz redefiniować małżeństwa, ponad to, że jest to w zamiarze Boga związek mężczyzny i kobiety pobłogosławiony przez stwórcę - mówił w niedzielę kard. Kazimierz Nycz do wiernych zebranych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Kard. Nycz o problemach współczesnego człowieka

Duchowny wskazywał, gdzie wierni mogą szukać odpowiedzi na swoje wątpliwości związane z boską wizją związku małżeńskiego. - Są takie sprawy, gdzie wystarczy sięgnąć do Biblii i odczytać zamiar Pana Boga względem człowieka i względem tego, co człowiekowi powierza w niektórych sprawach. Tak jest w przypadku małżeństwa i rodziny - stwierdził.

Nycz mówił również o definicji małżeństwa w kontekście wychowania dzieci. - Nie ma potrzeby szukać dla dzieci innego środowiska wychowawczego niż związek mężczyzny i kobiety zamierzony przez Pana Boga. Już nie są dwoje, ale jednym ciałem. Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela - powiedział.

de207pn

Metropolita warszawski kładł duży nacisk na kwestię nierozerwalności sakramentu małżeństwa. Podkreślał, że należy wspólnie stawiać czoła trudnościom napotykającym pary na wspólnej drodze życia. - Nawet jeżeli czasem człowiek współczesny ma problemy z tym, żeby dorosnąć do tych wymagań, które stawia nam Biblia, które stawia nam Bóg, stwórca nieba i ziemi - mówił hierarcha.

Młodzież ma dość religii w szkole. Ksiądz odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
de207pn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de207pn
de207pn
Więcej tematów