Trwa ładowanie...
d1y8bxa
d1y8bxa
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kard. Nycz: dziękujemy przodkom za Konstytucję 3 maja

Dziękujemy, że mieliśmy tak mądrych przodków, iż potrafili ustanowić Konstytucję 3 maja - mówił kard. Kazimierz Nycz podczas sobotniej mszy odprawianej w intencji ojczyzny w warszawskiej archikatedrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1y8bxa

W homilii kard. Nycz podkreślił, że 3 maja to zarazem święto maryjne oraz państwowe.

Nawiązał też do niedawnej kanonizacji Jana Pawła II oraz obchodzonych w tym roku rocznic: 25-lecia odzyskania wolności oraz wstąpienia Polski do UE. - Bez niego wielu rocznic by nie było - dodał metropolita warszawski.

W mszy uczestniczy prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, generałowie oraz dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, kombatanci, żołnierze AK, harcerze i mieszkańcy stolicy

To pierwszy akord warszawskich obchodów 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Potem Bronisław Komorowski wręczy na Zamku Królewskim ordery i odznaczenia państwowe. W południe zaplanowano uroczystości na pl. Zamkowym, gdzie prezydent wygłosi przemówienie.

d1y8bxa

Podziel się opinią

Share

d1y8bxa

d1y8bxa
Więcej tematów