Trwa ładowanie...

Kandydat na wójta - skazany, a czysty jak łza

Leszek Pawłowski, były działacz bytowskiej Samoobrony, a obecnie kandydat na wójta Parchowa w ubiegłym roku skazany za jazdę po pijanemu może brać udział w wyborach. Otrzymał bowiem zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego, według którego jest niekarany.

Kandydat na wójta - skazany, a czysty jak łzaŹródło: Dziennik Bałtycki
d20pnnc
d20pnnc

- Nie jestem samobójcą i wiem czym grozi fałszywe oświadczenie o niekaralności- tłumaczy kandydat. - Złożyłem więc wniosek o wydanie zaświadczenia w Sądzie Okręgowym w Słupsku i pod koniec września otrzymałem ten dokument. Dlatego stanąłem do wyborów. W tej sytuacji nie było przeszkód, aby zarejestrować kandydata na wójta.

- To naprawdę dziwna sprawa- przyznaje Grażyna Nowak-Szulejewska, dyrektor Krajowego Rejestru Karnego w Warszawie. - Wyrok powinien być wpisany do krajowego rejestru. Zostaje z niego wykreślony dopiero po okresie przedawnienia. Zdaniem pani dyrektor wyroku mógł nie nadesłać sąd, albo pracownik coś źle sprawdził.

- To jednak tylko hipotetyczne założenia- zastrzega Nowak-Szulejewska. Podobna sytuacja była w przypadku Jana Narlocha - kandydata na wójta Lipnicy. - Wszczęliśmy procedurę sprawdzającą, bo krążą plotki, że jest on karany - tłumaczy Marek Nadolny, przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej. - Skierowaliśmy zapytanie do KRK. Czekamy na odpowiedź. Narloch nie ukrywa, że był karany. Wyrok zapadł w 2002 roku. Wczoraj przyszła odpwiedzieć - jest karany. I on akurat startować nie może.

d20pnnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20pnnc
Więcej tematów