Trwa ładowanie...
d2q9ygm

Kandydaci na prezydenta. Co zawiera lista wyborcza? Wybory 2020

Jak głosować na prezydenta? Jakie informacje zawiera lista wyborcza? Ilu jest kandydatów na prezydenta? Jakie są godziny otwarcia lokali wyborczych. Wybory 2020
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lista kandydatów na prezydenta Polski
Lista kandydatów na prezydenta Polski (Pixabay)
d2q9ygm

Wybory prezydenckie 2020 – II tura odbywa się w Polsce w niedzielę 12 lipca. Jak głosować, by nasz głos był ważny? Czyje nazwiska są na liście kandydatów na prezydenta?

Lista wyborcza. Jacy są kandydaci w II turze wyborów 2020?

Do II tury wyborów 2020 zaklasyfikowało się dwóch kandydatów, którzy w I turze otrzymali najwięcej głosów. To ich nazwiska znajdą się na liście wyborczej, którą zobaczymy w niedzielę 12 lipca. Są to: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

d2q9ygm

Lista kandydatów na prezydenta w II turze wyborów 2020

- Andrzej Sebastian Duda (l. 48) – obecny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
- Rafał Kazimierz Trzaskowski (l. 48) – aktualny Prezydent m. st. Warszawy

Lista wyborcza. Jak głosować w wyborach 2020?

Kwestię, jak głosować w wyborach 2020, reguluje Ustawa z 2 czerwca 2020 o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego. Określa ona zasady i tryb organizacji wyborów prezydenckich.

d2q9ygm

W I turze wyborów na karcie do głosowania były nazwiska aż jedneastu kandydatów. Teraz, w II turze, są nazwiska tylko dwóch.

Do której są czynne lokale wyborcze?

W niedzielę 12 lipca, gdy odbywa się głosowanie na prezydenta, lokale wyborcze są czynne cały dzień – od 7:00 do 21:00. Do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza.

Lista wyborcza. Jak głosować?

Po otrzymaniu karty należy zagłosować na wybranego kandydata. Jak głosować? Na karcie do głosowania będą dwa nazwiska. Można zagłosować tylko na jednego z dwóch kandydatów. Aby oddać ważny głos, w białym polu przy nazwisku kandydata, którego chcemy poprzeć, trzeba zaznaczyć "X".

Dla bezpieczeństwa warto zabrać ze sobą do lokalu własny długopis.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q9ygm

Podziel się opinią

Share
d2q9ygm
d2q9ygm
Więcej tematów